Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: rekolekcje święte

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

czy obecność na rekolekcjach jest w wielkim poście jest obowiązkowa? a nieobecność to grzech?
pracujemy z mężem z granicą i mamy 30 km do kościoła. co niedziela jednak jeździmy ale rekolekcje są w niedz, pon i wt więc będziemy tylko na naukach w niedzielę...co prawda są też w innej miejscowości i pt, sob i niedz ale mąż twierdzi że samochodem nie trafi tam.... natomiast w sobotę chcemy jechać na zakupy (też jakieś 30 km) i mam wyrzuty sumienia ze tam da się pojechać a do kościoła to nie....

Data dodania: 2012-03-29 20:47:44, autor: paula

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Jest obowiązkowa, jeżeli jest taka możliwość. Duże trudności są dobrą wymówką, jednak jak sama napisałaś na zakupy człowiek pojedzie taki sam kawał drogi i... trafi ;)
Ja często powtarzam, że jak nam na czymś zależy, to potrafimy wiele spraw tak sobie poukładać, by to osiągnąć... Z pewną przykrością zauważam, że na spotkaniu z Bogiem wielu ludziom dzisiaj nie specjalnie zależy.
Wpływ świata na nas jest wielki i często bardzo niekorzystny - czego niestety nie zauważamy.

Data dodania: 2012-03-29 23:20:11, autor: x. Łukasz Turek

Niestety nie mogłem uczestniczyć w rekolekcjach w mojej parafii, ale chętnie nadrobił bym zaległości. Czy ma ktoś może nagrania z rekolekcji?

Data dodania: 2012-04-01 15:39:49, autor: anonim12399o

Moim zdaniem lepiej jak poczytasz Pismo Święte (nie umniejszając roli rekolekcji, nie o to mi chodzi)

Data dodania: 2012-04-01 15:52:01, autor: Hubbaser

Polecam internetowe rekolekcje "360 sekund" - tu jest link do strony, na której możesz ich wysłuchać :
http://slowopana.com/360sekund/

Druga propozycja to wielkotygodniowe rekolekcje "Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam" :
http://slowopana.com/category/jesli-bog/

Data dodania: 2012-04-01 15:55:29, autor: Asia.