Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: czy to jest grzech

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Z rok temu rozbił sie u mnie termometr rtęciowy w moim domu . Wiedziałam że robię źle wyrzuciłam go do kosza z pełną świadomościa , teraz mam wyrzuty sumienia grozi za to kara grzywny 5tys złoty . a ja nie przyznalam sie do winny przed nikim . czy mam sie gdzieś zglosci ze to zrobilam i zaplacic tyle pieniedzy co zrobic ??? Trzeba poddać sie karze czy wystraczy juz nigdy w zyciu tego nie zrobic. Spowadałam sie z tego jestem skrupulantem . ale wydaje mi sie ze smiali by sie ze mnie jak bym poszla na policje czy gdzes indzej( moze straz mijeska) i powiedziała ze to zorbiłam z rok temu a kilka miesiecy to u mnie na blkonie stalo . Wiecej rteci jest przeciez w jedzeniu, tak mówili moi rodzice. Ale czuje wyrzyty sumienia co robic. Jak przekrocze prędkość to nie lece na policje to zgłosic jak przejde na czerwonym to nież nie . A jak ja bym sie tego nie pozbyla to kto( moja mama powiedzila ze ona a moze zrobila by to madrzej) , szkoda ze nie pomyslam o innych sposbach zanim to zrobilam( choc pewnie je znalam w danej chwili w zlosci postąpilam zle . jestem beznadziejna .wpisza mi ze bylam karana i nie znajde pracy jak bym poszla sie gdzes przyznac pewnie i jescze taka suma. ks mi nie mowil ze ma sie przynzac choc zrobila to ze swadomoscia to jak to podtem mialam wygrzebac z tego smietnika jeszcze zarzucilam gazetami zeby nie bylo widac ...aj i co teraz

Data dodania: 2012-05-09 12:43:44, autor: qyz

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

--- komentarz wykasowany ---

Data dodania: 2012-05-09 23:01:37, autor: homine

To oczywiste, że przede wszystkim nigdy więcej tego nie robić. Nie sądzę, żeby dobrym pomysłem miało być szukanie na siłę urzędowej kary, zwłaszcza, że przecież nikt zamiast Ciebie nie jest o to oskarżony ale z drugiej strony to i tak trzeba będzie odpokutować, jeśli nie za życia, to później, a wtedy może być ciężej. Warto żeby to zło jakoś zrównoważyć i zrobić coś dobrego, a że pary rtęci są bardzo szkodliwe, tym bardziej należałoby tego bezinteresownego dobra ludziom wokół nie skąpić.

Data dodania: 2012-05-11 11:41:55, autor: Ania

Czyli nie muszę się nigdzie zgłaszać? i nie szukać odpwoiedzialności karnej ?
W takim razie co zrobić dobrego?

Data dodania: 2012-05-14 12:20:05, autor: qyz