Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: przebaczenie a spowiedź

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże. Podjąlem działania w sprawie moich skrupułów (staly spowiednik, niedlugo psychoĺog). Mam problem, odbylem spowiedz generalna, ksiadz mi zakazal grzebac w sumieniu, to tego nie robie, ale przypomnialo mi sie po spowiedzi ze 3 osoby, ktore mnie troche wkurzyly, i dalej tai bylem sceptycznie do nich nastawiony, ale jak sobie uswiadomilem, od razu przebaczylem i darowalem. Czy jesli to zrobilem po spowiedzi ( przed spowiedzia nie pamietalem o nich) to spowiedz niewazna?

Data dodania: 2012-08-03 11:19:07, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Poki Ksiadz nie odpowiedzial...
Moim zdaniem jest w porzadku. A tak w ogole powodzenia w walce ze skrupulami :)

Data dodania: 2012-08-03 11:37:37, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

jest OK.

Data dodania: 2012-08-03 19:56:49, autor: x. Łukasz Turek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

A czy zadajac to pytanie nie zlamalem tajemnicy spowiedzi?

Data dodania: 2012-08-03 22:52:19, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Mysle, ze nie. Jako tako tajemnica spowiedzi obowiazuje jedynie spowiednika. Generalnie penitenta wobec wlasnej spowiedzi nie obowiazuje milczenie, jednak przez ogolny szacunek i kulture, nie powinien on rowniez rozglaszac tego, co uslyszal podczas spowiedzi. U Ciebie jednak nie mialo przeciez to miejsca.

Data dodania: 2012-08-04 13:50:32, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

now sumie powiedziłem ,co mi powiedział ksiądz ;)

Data dodania: 2012-08-04 14:22:58, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Za duzo nie zdradziles :) nie wiem, sprawa w sumie indywidualna

Data dodania: 2012-08-04 23:07:30, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica