Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Planowanie grzechu

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam,
jeśli planuję jakiś grzech, LECZ go nie zrobię, bo np. zmienię zdanie, uświadomię sobie, że czynność którą chcę wykonać jest grzeszna, to muszę spowiadać się z ’zaplanowania grzechu’?
Pozdrawiam.

Data dodania: 2012-08-29 18:56:23, autor: houston

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Mysle, ze nie...
Wazne, ze w ostatecznosci wybierasz dobro. Troche jak z tymi synami z Jezusowej przypowiesci, ktorzy mieli pracowac w winnicy. Jeden z nich powiedzial, ze nie pojdzie, ale poszedl i w ostatecznosci to on spelnil wole ojca. Moze zly przyklad w tym miejscu, ale jakos tak mi przyszedl do glowy.

Data dodania: 2012-08-29 22:16:22, autor: homine

PLANOWANIE GRZECHU JUŻ SAMO W SOBIE JEST GRZECHEM - tak mnieje więcej mówił nam ksiądz na Religii. Oczywiście chodzi tu o planowanie z zamiarem spełnienia tego grzechu. Bez wątpienia nie wykonanie tego złego planu jest bardzo dobre, ponieważ nawracamy się w czasie grzechu, a nie po. Na spoweidzi warto o tym wspomnieć, jeżeli gzech dotyczył ważnej rzeczy. To jest do osądzenia we własnym sumieniu. Takie jest moje zdanie. A planowanie dlatego jest grzechem, bo my chcemy zgrzeszyć i obrazić Dobrego Boga. Takie jest moje zdanie.

Data dodania: 2012-12-23 15:02:17, autor: Mateusz123

Według mnie w pełni świadome planowanie grzechu będzie grzechem.

Data dodania: 2012-12-23 15:09:45, autor: qwerty93

oczywiście samo planowanie grzechu to jest grzech.
ale jeśli nie byłaś świadoma tego, że to co chcesz zrobić jest grzechem to nie wiem czy mozna mówić tu o grzechu cięzkim...tak myślę;)

Data dodania: 2012-12-31 10:51:46, autor: mickey