Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Dwa pytania

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

1. Dzisiaj na kazaniu ksiądz zaczął mówić o tym że młodzież idzie do szkoły, wakacje się kończą... Powiedziałem sobie w myśli "oj, zamknij się". Nie miałem na myśli nic złośliwego, po prostu tak jakoś sobie pomyślałem. Nie jestem zadowolony z tego że się kończą, wszyscy o tym mówią, na dodatek jeszcze ksiądz... Nie byłem zły. Po prostu tak samo wyszło. Czy jest to grzech ciężki?
2. Skoro mówienie "o Boże!", "o Jezu!", "o Matko Święta!" narusza II przykazanie oznacza to że jest to grzech ciężki? Bo często zdarza mi się powiedzieć tak, nie koniecznie dobrowolnie, po prostu z przyzwyczajenia.

Data dodania: 2012-09-02 14:09:21, autor: houston

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Nie przesadzaj :) Swoją drogą to mnie rozśmieszyłeś tą swoją reakcją, uważam że zupełnie zrozumiałą, sama pamiętam jak "ochoczo" szłam 1 września do szkoły. Trzymaj się. Jakoś to będzie :)
2. Czasami ciężko ustalić tutaj granicę. Ale jeśli nie jest to jakieś świadome przeklinanie Boga, a tylko nadużywanie Jego Imienia myślę, że jest to grzech lekki.

Data dodania: 2012-09-02 21:36:49, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję. :)
Jak to mówił Pawlak z "Sami Swoi" : mądrego to aż przyjemnie posłuchać. :)

Data dodania: 2012-09-02 22:19:14, autor: houston

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Taa, bardzo mądrego, nie przezywaj się :P
Trzymaj się :)

Data dodania: 2012-09-02 22:34:46, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Jesli chodzi o dwójeczkę to wzywanie bez potrzeby może jest grzechem ciężkim, ale jesli zrobimy to jak piszesz niedobrowolnie, tak nagle a dopiero potem w pełni zdamy sobie sprawę, że to grzech to chyba nie zalicza się to do ciężkich. ;)

Data dodania: 2012-09-03 15:31:14, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Codziennie mi się to zdarza. Dzisiaj też, na nudnej akademii z okazji rozpoczęcia roku. "Jezuuuu, kiedy to się skończy".

Data dodania: 2012-09-03 18:11:31, autor: houston

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica