Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Pytanie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

1.Mam pytanie w jakim sensie lenistwo jest grzechem czy nawet dam przyklad np: mama mowi idz do sklepu a ty mowisz nie chce mi sie to czy jest to grzech i to ciezki ?

2.Wytlumaczycie mi dlaczego nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu jest grzechem chodzi to o normalne takie cos np : ze jesz az cie brzuch boli to popelniasz grzech i to moze nawet ciezki ?

3.Mialem trudną sytuacje bo koledzy mowili do mnie bo ja nieraz z jednym kolega sobie zartujemy z kolegi ale nwm a oni wiedza ze jestem pobozny i zaczeli gadac ze sie zmieniam ze szatan we mnie wstapil jak powiedzial o tym szatanie to wybuchlem to czy to naprzyklad ze mowilem zeby sie zamknal i wgl ze sie wkurzylem i odrazu sie zapytam czy takie wyzywanie kolegi dobrego jest grzechem a jesli tak to te grzechy sa grzechami ciezkimi ?

Data dodania: 2012-10-31 21:48:18, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1.Grzech lenistwa dotyczy zaniedbywania świadomie spraw ważnych. Podany przykład raczej dotyczy przykazania "Czcij ojca swego i matkę swoją". A ciężar grzechu zależny jest od indywidualnego przypadku. Nawet jeżeli takie zachowanie jest najmniejszym grzechem, to należy uznać za czyn obrzydliwy w oczach Boga. Bóg ma wielką miłość ku człowiekowi. Pomyśl jak bardzo rani Boga grzech człowieka.

2.Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu jest grzechem. Dotyczy objadania się często (wręcz codziennie) bez szacunku dla własnego zdrowia (bardzo niszczenie swego zdrowia jedzeniem). Które jest darem Boga dla człowieka. By człowiek mógł wykorzystywać je jako narzędzie do czynienia dobra.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/najgrubszy-czlowiek-swiata-nie-zyje,73037.html

3.Nie powinieneś żartować z kolegi. Koledzy zauważyli, że źle robisz. Musisz ze wszystkich sił swoich być jak najdoskonalszym i wiernym przykazaniom Boga. By nie mieli z czego zwrócić ci uwagi.
Te zachowanie z pewnością było sprzeczne z wzajemną miłością jaką nakazał Bóg. Więc jest grzechem.

Data dodania: 2012-11-01 18:22:58, autor: ---

Mam pytanie czy z tym wyzywaniem to musze sie wyspowiadac ??

2.Czy grzechem jest nie pujscie do komunii w Swieto Zmarłych bo bylem na mszy na cmentarzu i nwm nie bylem nigdy i jjakos mama nie szla i sam nie chcialem isc ?

3.Czy grzechem jest granie w gry w ktorych sa zamki nekropolis w ktorym sa kosciotrupy itp lub zamek inferno w ktorym jedna z postaci jest diabeł i 3 sprawa ze sa tam itemy typu swiete buty czy buty bogow ale bogow jest napisane z malej litery czyli sa to tylko jakies "bozki" ?

Data dodania: 2012-11-01 19:13:01, autor: ---

Odswiezam Prosze o odpowiedz !

Data dodania: 2012-11-02 21:41:01, autor: ---

Odswiezam Prosze o odpowiedz !

Data dodania: 2012-11-03 20:41:35, autor: ---

Ad.1) oczywiście, że nie jest grzechem. Przyjęcie Komunii św. nie jest obowiązkiem, tylko że podany przez Ciebie powód nie jest dojrzałym podejściem, jeśli mogłeś ją przyjąć i choćby ofiarować za zmarłych. Dla Ciebie to "nic", a dla jakiegoś zmarłego byłaby to wielka pomoc.
Ad.2) gra jak gra, jednak ja byłabym ostrożna. Co dobrego ma ona wnieść, jeśli ma takich bohaterów?

Data dodania: 2012-11-03 22:01:25, autor: homine

Nwm bo sie bałem jakos isc bo nigdy nie bylem i nie czulem sie na silach sam isc ale w nastepnym roku napewno pojde

Data dodania: 2012-11-04 09:04:57, autor: ---

I o to chodzi :)

Data dodania: 2012-11-04 13:15:15, autor: homine