Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: darowanie win

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

jeżeli by mi ktoś jakaś wine podarował to czy mogłaby ta osoba przyjsc i powiedziec po pewnym czasie cos w stylu ,,A jednak ci nie daruje zmieniam zdanie itp" czy mogła by tak postapic ? czy daruje sie raz a na zawsze ? (chodzi mi o to jak na to Kościół patrzy)

Data dodania: 2012-11-07 15:59:39, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Moim zdaniem nie powinna...zresztą wg nauki Chrystusa mamy przebaczać zawsze (oczywiście nie musi iść to w parze z zapomnieniem, bo tak często się nie da). Ale taka możliwość (jak ta przez Ciebie opisana) istnieje i nikt nikogo do niczego nie zmusi.

Data dodania: 2012-11-07 18:11:36, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

ok dzieki za odpowiedz ale hmm..... o wiem podam przyklad:
ktos komus ukradl 2zl i ta pierwsza osoba oddala 1,50zl np (powiedzmy ze nie miala więcej) a ta 2 spoko daruje ci nie ma sprawy nie bylo tematu itp. Poxniej druga osoba muwi rozmyslilem sie nie daruje ci oddawaj moje 50gr czy mozna tak ?

Data dodania: 2012-11-09 16:48:41, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Można się zastanawiać, co znaczy: można. Nie powinien, bo w tym momencie o sobie daje świadectwo, swojej niesłowności. Ale tak naprawdę jego pieniądze, a żadna pisemna umowa raczej nie została spisana...tak myślę..

Data dodania: 2012-11-10 16:51:51, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica