Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: czy to grzech ciężki?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Czy przeczytanie wyrazu nieprawidłowo, w ten sposób, że powstaje wyraz, który jest wulgaryzmem jest grzechem ciężkim? Czytałem w myślach tekst i odczytałem go nieprawidłowo, a zaraz potem poprawiłem się. Tekst dotyczył Sakramentu pokuty i pojednania. Wyrazu wulgarnego przytaczać nie będę. Skoro czytałem to czy popełniłem grzech świadomie? Od razu poprawiłe się, ale jednak w myślach źle go odczytałem, a dotyczył sprawy ważnej. Czy to grzech ciężki?

Data dodania: 2012-11-27 21:58:05, autor: Jakub

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Moim zdaniem żaden.

Data dodania: 2012-11-27 22:24:09, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica