Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Pytanie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Czy popelnilem grzech jesli mielismy zadana prace domowa i ja ja tak zrobilem na lekcji nie cala tylko to co wiedzialem wpisalem i tam trzeba bylo wstawic takie cos i ja zapomnialem tego zrobic a po drugie nie wiedzialem jak i podszedlem do pani powiedzialem ze nie zrobilem i pokazalem a pani mowi masz stara ksiazek ze to masz wypelnione a ja mowie nie ze na lekcji zrobilem ale nie do konca i wgl i nwm czy ona pomyslala ze zrobilem czy nie ?

2.Czy grzechem jest jesli mam odkupiona ksiazke i tam niby sa wymazane niektore zadania ale jeszcze widac co tam jest napisane i naprzyklad zrobie te zadania tylko tak ze poprawie to co tam jest ?

Data dodania: 2013-01-08 18:30:47, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

To czy masz nową czy starą książkę to jest Twoja sprawa, bo to Ty z niej korzystasz i uczysz się. A jeżeli masz uzupełnioną to wymaż, bo przez to, że Ty to tylko poprawisz to się nie nauczysz.

Data dodania: 2013-01-10 09:27:11, autor: Mateusz123

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Mam wymazane ale jescze widać

Data dodania: 2013-01-10 15:16:40, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Chciałabym sie zapytać, jak się spowiadamy z grzechu i myslimy ze ten grzech sie moze powtorzyc w przyszłosci, chociaz bedziemy sie starac zeby tak nie było, np. chodzi mi oto,ze moge np. przenocowac z chłopakiem na jednym łóżku, ze moze sie tak zdarzyc jak kiedys przyjedzie, czy to jest niechec zerwania z grzechem? czy spowiedz jest niewazna? czy to grzech przeciwko Duchwi Świetemu? jak sie stara uniknac takich sytuacji...

Data dodania: 2013-01-10 23:16:51, autor: agn0001

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Agn0001...czy to jest niechęć, musisz sobie sama odpowiedzieć...chodzi o to, na ile w Tobie jest w tym momencie pragnienia zerwania z grzechem, na ile żalu i wyrzeczenia się go. No bo, że grzechy będą obecne w naszym życiu (w tym się powtarzać) to wiadomo, nie ma co się łudzić. Rozumiesz, ważne jest Twoje nastawienie w momencie przystąpienia do spowiedzi.


Data dodania: 2013-01-11 13:15:01, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

dzięki homine :)


Data dodania: 2013-01-11 18:52:01, autor: agn0001

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

:)

Data dodania: 2013-01-11 19:21:23, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica