Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Po owocach poznacie ich.

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

To już czery lata będzie od czasu jak jako grzesznik żyjący wyłącznie światem materialnym, otrzymałem w nawiedzeniu mistycznym w dzień słowa św. Faustyny:

Bóg Ojciec,
Syn Boży,
Duch Święty,
Alfa i Omega,
Początek i Koniec,
Dwa Promienie,
Dwa Światy,
Jeden Duchowy,
Drugi Fizyczny,
Oba się przenikają,
Oba niepojęte,
Oba równoległe.

PS. Kościół nie zbadał jeszcze tego objawienia i może nie zbada nigdy, ale owoce będą stanowić ku czemu te słowa zostały mi podyktowane i dlaczego taka nienawiść była w mojej rodzinie i wiele posądzeń o zboczenie i chorobę psychiczną, a także nienawiść rodziny przeciwko kapłanowi. To szatan wlewał w dusze moich najbliższych nienawiść za prawdę, która objawiła się z Nieba. To na razie tyle, niech wszyscy co wątpią w Pana Jezusa lub wpadli w dół rozpaczy pomyślą co niosą te słowa...

Data dodania: 2012-09-15 18:33:54, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Nie zawsze nasze upadki niepowidzenia są dramatem Każde życie ludzkie to droga do Pana do życia wiecznego .. Ważne by nie zwątpić w miłosierdzie i nie wstydzmy się pisać tu o swoich upadkach błędach bo czyjeś błedy mogą byc pomocą jak rozpoznać dzieła i sidła szatana KK nikogo nie ciągnie na siłę ...choć się modlić ale każdego przygarnie gdy szuka pomocy Pan Jezus ma swoje sposoby żeby tę naszą ludzką opornośc złamać Zaufajmy Panu i otwierajmy swe serca na działanie Ducha Świętego

Data dodania: 2012-10-07 18:40:43, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

A o czym tu pisać?

Rz 12.21
Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!
http://www.nonpossumus.pl/ps/Rz/12.phpData dodania: 2012-10-08 19:44:01, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Te wartości są piękne, ale zobacz piorunie jakie jest życie letnich chrześcijan w wierze. Ja sam taki byłem kiedyś... Brak wiedzy o Bogu z domu, wszędzie pełno cudownych uzdrawiaczy to jak nie skorzystać, a Syn Boży umarł 2000 lat temu. Kiedy mojej żonie nic nie pomagało to się hipnozy czepnęlismy i różdżkarza z wahadełkiem zaprosiliśmy do domu, a dziś widzę to wszystko inaczej.

Data dodania: 2012-10-08 20:04:46, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Ważne też jest świadectwo walki duchowej i kierunków szukania pomocy od psychologów psychiatrów egzorcystów ale też nie wolno do końca ufać jednemu lekarzowi Bo pełna ufność jak np psychjatra jest ateistką prowadzi w ślepy zaułek Moja walka o prawdę i zdrowie rodziny trwa ponad 10 lat a to dlatego że nie trzymałem się jednego kapłana egzorcysty i coś dziwnie mnie odciagało od zagłębienia się w charyzmatyczne działanie grup Odnowy w Duchu Świetym

Data dodania: 2012-10-08 19:31:38, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Tu się usprawiedliwię z domu wyniosłem obraz modlacej sie wieczorem mamy i ciche Jej chodzenie do kościoła i na różaniec a tata zawsze czynił idąc spać piekny znak krzyża W domu o Bogu się raczej nie rozmawiało ale gdzieś w duszy miałem głód prawdy o ludzkiej śmierci i sensie gromadzenia dóbr materialnych ...?

Data dodania: 2012-10-09 19:19:33, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Więc idziemy do przodu ucząc się na błędach i stajemy się coraz doskonalsi.
Świadectwo wiary jest wielką motywacją. A serce otwarte potrafi znaleźć prawdziwą mądrość.
Otwórzmy swe serca na naukę, która jest drogą do zbawienia.

Data dodania: 2012-10-14 20:56:13, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Chwalmy Pana że jest to forum )))

Data dodania: 2012-10-15 08:50:49, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Skoro aż kilkaset objawień było znaczy że te osoby zapewne same są w kropce ... choroba czy łaska Pana Tutaj czas pokazuje czy objawienie jest pozytywne czy negatywne ?Czy buduje Chwałę Pana czy miłość własną A najważniejsze jest słowo kierownika duchowego i codzienne życie ... zapewne w udręce i posądzeniu o dewocję Nie jest to łatwy kawałek chleba gdzie wiara zamienia sie w wiedzę o świecie duchowym

Data dodania: 2012-10-21 17:11:32, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Pan Jezus wynagradza duszy cierpienia i udręki swoimi łaskami tj zachwytami przyrodą , ekstazami szczęścia poznaniem wewnętrznym tego co niepojęte logicznie i wieloma innymi darami a najważniejszy dar to pokora wobec własnego losu , cierpliwość i tęsknota do królestwa w życiu wiecznym

Data dodania: 2012-10-24 21:19:30, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Czynimy dobro ku chwale Boga.
Radość ogarnia serca nasze.
Żyjemy w miłości, bo miłość jest w nas.
Brzydzimy się grzechem.
A świętość cenimy jak największy skarb.

Data dodania: 2012-10-26 23:43:47, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

))))

Data dodania: 2012-10-27 13:04:50, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

... tak musiało być, jestem w "delegacji". Przepraszam, że chwilę mnie tu nie będzie, ale się nie martwcie. Do zobaczenia.

http://www.youtube.com/watch?v=dfZVhsGYnpA

Data dodania: 2012-11-05 23:29:48, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Wielkim dobrem jest praca.
Powodzenia :)

Data dodania: 2012-11-21 19:33:06, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Serdecznie witam "z delegacji". Chciałbym odpisać Ewie co opuściła forum wątpiąc we wszystko...? Ewo znalazłem w dzienniku Św. Faustyny piękne pocieszenie, że Pan Jezus przeprowadza duszę przez zwątpienia, oschłość dobrze wiedząc jaka będzie nasza reakcja buntu na te doświadczenia. Pan Jezus w tym momencie bardzo kocha daną osobę i jest bardzo blisko niej, a nam się wydaje, że Pan Jezus nas opuścił i Bogu bluźnimy. Ewo, wierzę że Ty wrócisz tu na forum, wzmocniona doświadczeniami i z darem żywej wiary. Pozdrawiam.

Data dodania: 2012-12-07 15:59:14, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dzieki Pawel :) co prawda nie dla mnie, ale jak znalazl. Mam nadzieje, ze wyjazd udany :)

Data dodania: 2012-12-07 20:29:27, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Owszem udany ten mój wyjazd ...?) ale to była koniecznoścć wyprowadzenia się z domu Wróciłem do rodzinnego domu i wiem że uczyniłem to roztropnie Pomagam osobie chorej na raka złośliwego i ciągle przypomina mi się moje dzieciństwo Mam dużo czasu na modlitwę i śpię w czapce bo trochę zimno ...)) Ufam Panu że dalej poprowadzi mnie na tej trudnej drodze objawienia Po rozmowie z ks Grefkowiczem jestem duchowo zbudowany
ps nie mam dostępu do internetu ale pamiętam o wszystkich w modlitwie

Data dodania: 2012-12-12 16:11:25, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Podziwiam i wyrazy uznania...łatwo z pewnością nie jest...
Dziękujemy za modlitwę, odwzajemniamy (myślę, że mogę napisać w imieniu też innych). No i dużo sił :)

Data dodania: 2012-12-13 11:14:10, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję
Chwalmy Pana ..)))

Data dodania: 2012-12-20 16:26:26, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dawno już miałem napisać takie świadectwo z mojego życia i walki o prawdę (kto tu jest chory?). Z wielkim szacunkiem podchodzę to lekarzy psychiatrów, jednak dziwi mnie za co większość z nich bierze pieniądze. Gdy rozpocząłem terapię z małżonką w gabinecie psychologicznym to było wskazanie bym zbadał się psychiatrycznie. I tutaj zaczęły się schody. W jednym gabinecie chciano mi przepisać tylko lekarstwa a pani lekarz psychiara powiedziała: "ja tam w żadne diabły i anioły nie wierze". W drugim gabinecie zostałem serdecznie wysłuchany i zaporoponowano mi "badanie lekami", co odrzuciłem po konsultacji z kierownikiem duchowym i egzorcystą. Mistyka, której doświadcza osoba jest podobna do schizofrenii, jednakże egzorcysta szybko rozpozna z kim ma do czynienia. Ważne jest by wszystko czego się doświadcza w snach i na jawie było napisane w świadectwach i poddane pod osąd kościoła. Szatan nie próżnuje, tylko tyle może udręczyć człowieka co Pan zezwoli. Chwała Panu za wspaniałych kapłanów, których spotkałem na swojej drodze i złotówki nie wydałem na lekarstwa, a lekarzom psychiatrom proponuję poczytać, ku poszerzeniu swojej wiedzy, dzieł mistycznych, bo światy się przenikają, duchowy z fizycznym. Szczęść Boże.

Data dodania: 2013-01-23 12:38:25, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Była też trzecia pani psychiatra z Bednarskiej w Warszawie, pani Marciniak, która uratowała całą psychiatrię a zarazem mojego syna od otumaniania lekami. Powiedziała mi te słowa: "wg mnie jest pan chory psychicznie, ale jeżeli jest tu czynnik duchowy to ja jestem szczęśliwa i nie mam tu nic do roboty." Tę kwestię rozstrzygnął ks. Grefkowicz słowami: "kierownik duchowy ma najwięcej tu do powiedzenia.
p.s Tutaj chcę z całego serca podziękować p. Marciniak piosenką http://www.youtube.com/watch?v=YYYwIBt2MH4

Data dodania: 2013-01-30 15:06:28, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Może ktoś powie: a gdzie twoja żona ... Otóż odpowiem, że bardzo kocham żonę i wiem ze Pan wspiera Ją w cierpieniu, a bez Jej cierpienia nie było by tego objawienia. Małgosiu, oklaski... należą się tylko Tobie.

Data dodania: 2013-01-30 17:19:36, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dobrze, że choć i tacy jeszcze są, którzy raz, że pomogą, a dwa przywrócą wiarę w 2 człowieka. Oby takich jak najwięcej :)
Pozdrawiam serdecznie i dużo sił życzę w duchowych zmaganiach. Mam nadzieję, że już lepiej, bo na pewno nie jest to łatwe, zwłaszcza gdy w grę wchodzi dodatkowo ogólne niezrozumienie innych.

Data dodania: 2013-01-30 17:32:06, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję )) Pociesza mnie to że co z Boga się zaczęło to i z Bogiem się zakończy ...ależ mi św Faustyna narozrabiała ))))
Bądż uwielbiony Duchu Święty

Data dodania: 2013-02-01 16:11:15, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Amen :)
Czasami i tak bywa...ale jeśli coś jest dane z góry, to nam zostaje tylko to przyjąć i sprawdzić się w roli jak najlepiej :) Pozdrawiam :)))

Data dodania: 2013-02-01 19:22:29, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

No takim cudem to grzech się nie podzielić )))
Jakiś czas temu miałem okropny sen .. z grobowca ciekła jakaś substancja ..? potem trumnę wyjęto i też ciekła że i wiadro podstawiali ...? Rano po przebudzeniu miałem normalnie niesmak że takie dziwne koszmary miałem
Ale że ciekawi mnie mistyka to kupiłem parę ksiażek religijnych .. a przy okazji o życiu św Charbela z Libanu Radość moja była niepojęta że wszystkie opisy cieknącego grobu pasowały do tych sennych wizji
Chwalmy Pana ....poznałem że to św Charbel w ten sposób mi się przedstawił ...i teraz ja nie dam Jemu spokoju ))


Data dodania: 2013-04-26 14:32:04, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Drogi Pana nie są naszymi drogami jak pisałem wcześniej wyprowadziłem się z domu by gdzieś mieszkać a przy okazji pomagałem osobie chorej na raka , był to wodniak 12 kg guz , stanąć na nogi po operacji Zobaczymy co będzie dalej ale osoba wróciła do zdrowia i ma się dobrze Za sprawą Ducha Świętego znowu zmieniłem miejsce zamieszkania .. lecz jeszcze nie jestem w domu z rodziną W duszy odczułem że Pan Jezus potrzebuje jeszcze czasu ..więc pokornie będę czekał Kocham żonę ale ona nie przyjmuje tego do wiadomości że coś takiego jak objawienie jest stanem łaski nie choroby psychicznej

Data dodania: 2013-06-23 10:27:24, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica