Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Jedzenie po Eucharystii

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Proszę o odpowiedź bo nie wiem, czy zgrzeszyłem? Na Mszy św. przyjąłem Komunię Św. 15 minut po Mszy zjadłem maliny, ale zrobiłem to odruchowo, zapominając zupełnie o poście eucharystycznym. Dopiero później sobie przypomniałem o tym. Wiem, że najważniejsze aby nie jeść przed przyjęciem Komunii, ale czy jeśli te kilka minut po mszy z rozpędu, nie myśląć zjadłem coś, to czy mam teraz grzech, z którego należy się wyspowiadać? Zawsze staram się pamiętać o tym, dzisiaj mi wyleciało z głowy.
Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Data dodania: 2013-07-14 17:31:08, autor: person

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Generalnie zaleca się 15 min postu po przyjętej Komunii, więc jest ok.

Data dodania: 2013-07-15 17:05:48, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Ok. dzięki za odpowiedź. Tylko, czy czas liczy się od przyjęcia Komunii, czy od zakończenia mszy? Wnioskując z twojej i innych odpowiedzi, to raczej to pierwsze, ale jak jest naprawdę?

Data dodania: 2013-07-16 12:32:40, autor: person

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Ale kto to zaleca? Bo nigdy się z czymś takim nie zetknęłam. Czy jest jakiś przepis dotyczący postu po Komunii?

Data dodania: 2013-07-18 17:27:46, autor: eis

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

No ja tak słyszałam...Przyznaję - nie jest to uregulowane żadnymi przepisami, dlatego też tylko jako zalecenie, a nie obowiązek. Jednak przez ogólny szacunek do Najświętszego Sakramentu, trochę głupio automatycznie siadać do stołu, co zresztą w normalnych warunkach (wliczając czas powrotu do domu z kościoła) nie jest trudne :)

http://www.pingwin.waw.pl/forum/forum.php?forum=fidel&id=1952#1952
http://www.pingwin.waw.pl/forum/forum.php?forum=fidel&id=9133


Data dodania: 2013-07-18 21:30:41, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica