Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: spowiedź

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Mam problem mianowcie nie mogę się zebrać w sobie by iść do spowiedzi . Z jednej strony chciałbym iść w końcu do komunii bo wiem że jest to ważny moment w całym tygodnie i jest to że tak powiem fajne uczucie przyjąć komunię. Ostatnio dość długo już nie przyjmowalem komunii w przeciwienstwie do okresu w ktorym przyjmowalem bardzo czesto komunie. A teraz gdy musze isc do spowiedzi poprostu nie moge sie zebrac , mowie sobie i Bogu ze za tydzien czy za 2 tygodnie pojde a wkoncu wychodzi na to ze znowu nie przyjmuje spowiedzi. Pierwsza sprawa jest rachunek sumienia , nie moge sie zebrac zeby wszystkie te grzechy zebrac poukladac je sobie w glowie i isc do spowiedzi. Gdybym mial sie zabrac do tego w sobote to ztwierdzam ze nie ide do spowiedzi. Czy macie jakis sposob by wkoncu sie przemóc i iść do spowiedzi ? Miałem iść w tę niedzielę praktycznie ostastecznie i stwierdzam że znowu się nie zbiore . Jak to zrobić by postanowić sobie żebym poszedł w następną niedzielę czyli 15.09 i wkoncu przyjac komunie ?

Data dodania: 2013-09-07 17:57:52, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Wyłączyć komputer na parę godzin i robić rachunek sumienia :)

ten filmik też bardzo pomaga

http://www.youtube.com/watch?v=3XraiGDJmtk

Data dodania: 2013-09-07 19:38:32, autor: ---

Za tydzień w piątek albo w sobote zrobie rachunek sumienia i rusze do spowiedzi dobrze ?

Data dodania: 2013-09-07 21:08:53, autor: ---

:)

Data dodania: 2013-09-08 07:15:35, autor: ---

A swoją drogą to rodzice winni Ci doradzać w tej sprawie .:)

http://www.youtube.com/watch?v=13jM6fzCEVY

Data dodania: 2013-09-08 18:45:36, autor: ---

Wiesz, to też zależy kto ma jaki kontakt...ja przykładowo też ze swoimi nie gadam o wszystkim. Szczęśliwe Twoje dzieci, że macie do siebie maksymalne zaufanie :)

Data dodania: 2013-09-08 20:12:33, autor: homine

..nie do końca..jak jedna połowa chce po chrześcijańsku wychowywać a druga niszczy to dzieci będą poranione ..już są poranione:(

Data dodania: 2013-09-08 20:23:07, autor: ---

Ale mają Ciebie...a pewnych rzeczy po prostu nie przeskoczysz...

Data dodania: 2013-09-08 20:30:25, autor: homine

Powierzam ich opiece Pana Jezusa

Data dodania: 2013-09-08 20:38:49, autor: ---

No właśnie...jeszcze raz powtórzę: mają szczęście, że mają takiego ojca :)

Data dodania: 2013-09-08 21:19:58, autor: homine

homine ile masz lat?madra baba z ciebie,wiesz?

Data dodania: 2013-09-08 21:58:14, autor: ---

Dzięki Anette...normalnie mnie zatkało, ja tak wcale nie myślę :P
31
Jak się trzymasz?

Data dodania: 2013-09-08 22:04:22, autor: homine

niezle
sie trzymam
ale własnie pojechałam egzorcyscie i mi ulzyło,mysle ze sie uspokojne jak skonczy sie ta piekielna niedziela!
ja mam 36 wiosen

Data dodania: 2013-09-08 22:15:05, autor: ---

chce wam pokazac co namalowałam po spowiedzi
https://www.fac
mam nadzieje,ze widac?

Data dodania: 2013-09-08 22:19:40, autor: ---

Posłuchaj sobie, tak na złagodzenie tego wszystkiego:
http://www.youtube.com/watch?v=XLyU8vcs3p8
http://www.youtube.com/watch?v=ew-Qm5KjAac - to po hiszpańsku, może będzie łatwiej :)

W niedzielę jest trudniej, wiadomo. Ale jutro już poniedziałek... ;)
To jesteśmy w podobnym wieku :)

A jeśli nie masz tych jazd szatańskich, to wtedy jesteś przy Bogu? Czy to anty nastawienie jest stałe?

Data dodania: 2013-09-08 22:23:11, autor: homine

bywa róznie
a jezeli nie dam rady sie modlic to rysuje postacie swietych co widac na linkach, ktore wam zapodalam

Data dodania: 2013-09-08 22:29:47, autor: ---

Mnie zamurowało...masz talent Dziewczyno :) Wykorzystujesz to choć jakoś? :)
To rysowanie też jest modlitwą...może ważniejszą niż niejedna inna, bo trudną - w sensie nie przychodzącą łatwo.

Data dodania: 2013-09-08 22:37:52, autor: homine

jutro odpowiem

Data dodania: 2013-09-08 23:15:45, autor: ---

jest to pewien rodzaj modlitwy
obraz z NMP rysowałam około 20h i męki jakie wtedy przechodziłam były olbrzymie
na zdjeciu nie widac ale na rysunku znajdują sie elementy farb witrazowych,szata NMP wysadzana jest takimi koralikami i oczy tez były z koralików-niestety zanim wysłałam rysunek wydrapałam te oczy-na szczescie nie zdazyłam zniszczyc całej pracy i szybko wysłałam
2 rysunek PJ powstał dla Wspólnoty i tam dziewczyna powiedziała to samo co TY Homine,ze moge swoimi rysunkami przemawiac do ludzi,ciagle o tym myśle..
w tej chwili chciałam coś narysować dla ks Rajchla -mam nawet pomysł ale ręce mnie nie słuchają.. ;/
dodam jeszcze ,że jestem samoukiem i w szkole podstawowej dostawałam 2 i 3 z plastyki ;p
pewnego dnia wstałam i powiedziałam BEDE RYSOWAC i zaczełam rysowac !

Data dodania: 2013-09-09 08:47:29, autor: ---

To tylko dowód na to, że jak się bardzo chce, to niejedno jest możliwe :) Gratuluję :)
szkoda, że linków już nie ma.

Data dodania: 2013-09-09 09:59:10, autor: homine