Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Grzech ?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Czy grzesze jeśli ja gram na laptopie z orginalnym oprogramowaniem i moja siostra przez to gra na komputerze z pirackim oprogramowaniem ?

Data dodania: 2013-09-14 17:19:04, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

.się zaczyna ..oski z tym do konfesjonału .. porozmawiajmy o Bogu ..czytałeś perykopy co Robert zamieszcza :)

Data dodania: 2013-09-14 17:57:50, autor: ---

prosze o odpowiedz jutro "może" będe szedł do spowiedzi i chialbym wiedziec czy z tego sie spowiadac. Mowilem ze bede szedl ale juz sam nie wiem

Data dodania: 2013-09-14 18:09:29, autor: ---

Musisz być albo idealny albo mieć bardzo długą listę grzechów :P

Data dodania: 2013-09-14 18:48:56, autor: homine

Albo poprostu się stresuje i nie moge sie zebrac do rachunku sumienia :)

Data dodania: 2013-09-14 19:30:49, autor: ---

Cisza i spokój. Daj sobie czas na jego zrobienie..i nie rozdrabniaj wszystkiego na czynniki pierwsze.

Data dodania: 2013-09-14 19:48:28, autor: homine

to wyłącz komputer i poważne podejdz do sakramentu ..bez stresowania kapłan też człowiek :)

Data dodania: 2013-09-14 19:50:57, autor: ---

Teraz juz cos sobie poprzypominałem grzechy , ale jutro chyba nie pojde do spowiedzi. Czy moge sobie zapisac na karce okolo tygodnia przed spowiedzia grzechy (Jak mi sie przypomna to dopisze) i isc za tydzien . Przepraszam że mówiłem że pójde jutro ( w ktoryms temacie tak napisalem ) ale juz na 99% za tydzien pojde :) Dobrze ? Czy jest to grzech ze postanawiam sobie ze pojde do spowiedzi w rozmowie z Bogiem tez tak twierdze a konczy sie na tym ze nie ide i odkladam to na pozniejszy termin ? Poprostu potrzebuje siły by iść do spowiedzi . Czy moglibyscie sie za mnie pomodlic bym mial sile i za tydzien poszedl do spowiedzi ?

Data dodania: 2013-09-14 20:59:13, autor: ---

Tak bardzo się boisz? Możesz i za tydzień, tylko z własnego doświadczenia wiem, że takie odkładanie niczemu dobremu nie służy, potem jest jeszcze trudniej.

Data dodania: 2013-09-14 21:50:26, autor: homine

RACZEJ za tydzien sie uda gdyż będe szedł z moją mama i siostrą więc moze bedzie mi raźniej :)

Data dodania: 2013-09-14 22:05:29, autor: ---

Może tak, a może nie... :) Ja bym na Twoim miejscu poszła, masz gotowy rachunek sumienia. Ale spowiedź to też nie coś, do czego powinniśmy się zmuszać. Jeżeli nie masz grzechu ciężkiego, idź za tydzień.

Data dodania: 2013-09-14 22:11:26, autor: homine

Ja wiem ze mam grzech ciezki

Data dodania: 2013-09-15 10:28:17, autor: ---

To lepiej nie zwlekaj.

Data dodania: 2013-09-15 13:14:20, autor: homine

Jeszcze jest msza św popołudniowa:)

Data dodania: 2013-09-15 13:23:36, autor: ---

Dobra to ja teraz sobie postanowie ze pojde za tydzien sam i tyle :)
Bo teraz nauki do bierzmowania to chyba akurat pojde sobie do spowiedzi :)

Data dodania: 2013-09-15 16:00:41, autor: ---

Powodzenia :)
a po co Ci zresztą to towarzystwo do spowiedzi? Tylko niepotrzebnie rozprasza :)

Data dodania: 2013-09-15 18:20:16, autor: homine