Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: I List do Koryntian

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Proszę o wyjasnienie tych dwoch fragmentow:

,,Każda zaś kobieta,
modląc się lub prorokując z
odkrytą głową, hańbi swoją
głowę; wygląda bowiem tak,
jakby była ogolona. 6 Jeżeli
więc jakaś kobieta nie
nakrywa głowy, niechże
ostrzyże swe włosy! Jeśli
natomiast hańbi kobietę to,
że jest ostrzyżona lub
ogolona, niechże nakrywa
głowę! "

oraz:

,,11 I tak to właśnie "wiedza"
twoja sprowadziłaby zgubę5
na słabego brata, za
którego umarł Chrystus."

W moim Piśmie Świętym odniesienie/wytlumaczenie do tego zdania brzmi:
,,Działanie wbrew nakazom sumienia jest grzechem, nawet gdy człowiek ma błędnie urobione sumienie"
Czy to dotyczy również skrupulantów, którym sumienie wyrzuca grzech chociaż np. dowiedza sie od ksiedza ze cos grzechem nie jest?

Data dodania: 2013-09-06 23:45:31, autor: w.

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

And after a thousand years
Satan freed himself from the abyss
Nations from all over the world
Were united under pentagram

Demons
Hungry for revenge
Demons
Thirsty of God’s blood

As many as grains of sand
They came to surround their enemy
In city loved by the God
They are ready to fight

Attack
Legions are screaming
Attack
Carnage have started

Demons
Hungry for revenge
Demons
Thirsty of God’s blood

Final battle has finished
White horse rides bleads, his eyes fades
Sword drowns in God’s heart, heaven in flames

Victory
Triumph of demons
Victory
Triumph of the Beast

666 Forever!!!

JA ZAWSZE ZWYCIĘŻAĆ BĘDE!
JA LUCYFER!!!A TA SUKA JEST TYLKO NARZĘDZIEM!

Data dodania: 2013-09-18 17:24:24, autor: ---

Św. Michał Archanioł
pogromca szatana

Któz jak Bóg!

„Oto ja poślę Anioła mego, iżby szedł przed tobą i strzegł cię w drodze i wprowadził na miejsce, którem przygotował”. (Wj 23,20)

Powinniśmy pamiętać, że od pierwszej chwili naszego ziemskiego życia otrzymaliśmy od Boga jako opiekuna i przewodnika Anioła Stróża. W litanii do Anioła Stróża są wezwania: „Święty Aniele, duchowy bracie mój”, Święty Aniele, od którego pochodzi natchnienie do dobrego. Kościół cały czas przypo­mina nam prawdy o aniołach, np. w prefacji (w Kościele katolickim w części Mszy św. o charakterze dziękczynnym i pochwalnym) wzywa się Aniołów, Archaniołów, Cherubinów i Serafinów. W dniu 29 września obchodzimy świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Aniołowie są duchami czy­stymi, które nieustannie obcują z Bogiem. Archaniołowie św. Michał, św. Gabriel i św. Rafał mają szczególne miejsce wśród dziewięciu chórów anielskich.

Imię Michał oznacza: „Któż jak Bóg” i było to pierwsze zawołanie aniołów w wielkich zmaganiach z szatanem. Kościół katolicki uważa św. Michała Archanioła za swego Anioła Stróża. Do św. Michała Archanioła modlimy się w chwilach trudnych. W Polsce św. Michał Archanioł patronował rycerstwu. Wiele powstało kościołów i kaplic pod jego wezwaniem.

Imię Archanioła Gabriela oznacza: „Mąż Boży”. Św. Archanioł Gabriel jest największym zwiastunem nowiny z nieba. To on zwiastował Marii Pannie, że zostanie Matką Zbawiciela.

Imię Archanioła Rafała znaczy: „Bóg uzdrawia”. Przez całe wieki św. Rafał Archanioł był opiekunem podróżnych. Działanie aniołów widzimy w różnych dobrodziejstwach, jakimi nas obdarzają, jak również chronią nas przed szatanami. Mimo że człowiek w czasach dzisiejszych jest pyszny, myśli tylko o sobie, owładnięty materią i nie chce wierzyć w duchy niebieskie, to anioły są z nami, bo Bóg tak chce. Polecajmy się im w opiekę i nie zapominajmy, że są w naszym życiu stale, a w chwili śmierci wejdziemy do nieba z Bożym wysłannikiem.

W dniu 2 października obchodzimy święto Anioła Stróża. Przypomnijmy naszą modlitwę z lat dziecięcych i uczmy tej modlitwy nasze dzieci:

Aniele Boży Stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój,
Rano, wieczór, we dnie, w nocy
Bądź mi zawsze ku pomocy,
Broń mnie od wszelkiego złego,
Prowadź do żywota wiecznego. Amen.

Każdy, kto by chciał zaprzeczyć istnieniu aniołów, nie będzie miał łatwego zadania. W Starym Testamencie mamy aż 120 miejsc o aniołach, w Nowym Testamencie – 160 miejsc, w Apokalipsie św. Jana – 67 miejsc. W centrum świata aniołów jest Chrystus. To są Jego aniołowie.

Data dodania: 2013-09-18 17:38:24, autor: ---

ratunku,pomóżcie mi-mam straszny atak-nie wiem co się ze mną dzieję..błagam o modlitwę!
za chwilę strace świadomość,nie wiem kogo wołać pogotowie czy księdza!On jest wściekły!!

Data dodania: 2013-09-18 17:41:01, autor: ---

niech sobie będzie zaufaj 2 zakony się za Ciebie modlą ... to jego klęska:)

http://www.youtube.com/watch?v=n4NBHh7jGlA

Data dodania: 2013-09-18 17:46:46, autor: ---

trzymaj: http://www.youtube.com/watch?v=dCcAaIdhYU4

Data dodania: 2013-09-18 17:47:55, autor: homine

ja dzisiaj umrę
mam poczatki dragwek

Data dodania: 2013-09-18 17:48:11, autor: ---

Napisz do swojego egzorcysty. Dasz radę?

Data dodania: 2013-09-18 17:52:47, autor: homine

napisałam

troche mi lepiej drgawki są mniejsze

to go tak rozjuszyło -->

http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/09/17/dziekujmy-bogu-w-dniu-dzisiejszym-zostala-uwolniona-asia-2/
dostał furii i zaspamował całą tamta strone,bo stracił Asie2

Data dodania: 2013-09-18 17:57:57, autor: ---

Tobie Aneto i nam Jan Paweł też pomoże :)

http://www.youtube.com/watch?v=13jM6fzCEVY

Data dodania: 2013-09-18 18:07:12, autor: ---

.. i zadzwonię jeszcze dziś do cystersów:)

Data dodania: 2013-09-18 18:22:29, autor: ---

jesteś wariat:D

Data dodania: 2013-09-18 19:34:02, autor: ---

miły komplement :)

Data dodania: 2013-09-18 19:43:41, autor: ---

:@

Data dodania: 2013-09-18 19:50:24, autor: ---

:@:)

Data dodania: 2013-09-18 19:57:53, autor: ---

^_^

Data dodania: 2013-09-18 20:06:35, autor: ---

niech to małżonek Twój zobaczy :)

Rozumiem ze odnalazł się .. ?

Data dodania: 2013-09-18 20:15:36, autor: ---

nie.a ja przestajeo niego walczyc
to koniec

Data dodania: 2013-09-18 20:18:44, autor: ---

Czemu .. nim też zapewne szatan majta ..i błądzi w uczuciach Wybacz jemu to podstęp by Was rozbić

Data dodania: 2013-09-18 20:21:56, autor: ---

nie potrafie
ile juz było tych szans..obietnic
mamy dosyc
gosc wychodzi na miasto i wraca jakby nigdy nic po 2 tygodniach do domu!
to przez niego zwrociłam sie do szatana i teraz mam przewalone..
co za bagno..

Data dodania: 2013-09-18 20:29:08, autor: ---

.. wybaczenie to cios w szatana.. trochę taktyki:)

To jet Wasze życie a cierpienie i miłość się przeplatają i uzupełniają na drodze do nieba..

Data dodania: 2013-09-18 20:36:54, autor: ---

koniec tematu.

Data dodania: 2013-09-18 20:38:18, autor: ---

Potrafisz...dlaczego miałabyś nie?
A teraz to przede wszystkim zawalcz o siebie, swoje życie i swoją duszę. Bo inni walczą bardzo mocno. Nie pozwól Aneta wygrać szatanowi. Nie pozwól, aby ofiara Jezusa na krzyżu poniesiona za Twoje życie, poszła na marne. Szkoda byłoby, bo to jakby nie patrzeć dodatkowe Jego cierpienie. To zrobił dla Ciebie, bo Cię kocha. A szatan...sama wiesz, co dzięki niemu masz. Zwróć się w stronę Boga, nawet jeśli nie wiesz gdzie On jest. Wiara to czasem chodzenie po ciemku...

Twoja córeczka Ciebie potrzebuje :) i jutro dzieciaki w szkole :)

Data dodania: 2013-09-18 20:41:46, autor: homine