Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: proszę o jak najszybszą odpowiedz! :)

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Oglądałam któregoś wieczoru program razem z tatą i nikt by nie przypuszczał, że mogą pojawić się w niej jakiegolwiek "sceny". Tata się tym kompletnie nie przejął, ja dzieckiem nie jestem, a tam praktycznie nic nie było pokazane, ale ja mam problem z sumieniem skrupulatnym i martwię że jeśli widziałam to co się tam działo przez te 5 sekund (bo wcześniej udałam że coś sprawdzam i nie oglądałam) to już zgrzeszyłam bo wiadomo młody organizm od razu "reaguje". Proszę mi wprost powiedzieć czy tak czy nie. Podkreślam, że ciągle mam problemy z sumieniem skrupulatnym a chcę iść w piątek do spowiedzi więc proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Data dodania: 2013-11-12 21:38:11, autor: katol16

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Nie zgrzeszyłas.

Data dodania: 2013-11-12 22:34:28, autor: Robert

Dzięki, tylko obawiam się, że potrzebuję odpowiedzi od księdza... pozdrawiam :)

Data dodania: 2013-11-13 20:09:43, autor: katol16

To się możesz nie doczekać :)

Data dodania: 2013-11-13 20:49:23, autor: Robert

Dokładnie...od czerwca nieobecny, przynajmniej oficjalnie...

Data dodania: 2013-11-13 22:00:57, autor: homine

Tak , brakuje nam tu wsparcia księdza Łukasza:)

Data dodania: 2013-11-14 05:18:03, autor: ---

O kurcze, to szkoda, bo rejestrowałam się tutaj z myślą pomocy od księdza... :( dziękuję, że mi powiedzieliście :) Czyli Wy wszyscy uważacie, że nie zgrzeszyłam? Jesteście pewni? Mówię Wam... sumienie skrupulatne to masakra.

Data dodania: 2013-11-14 17:42:58, autor: katol16

Może dla Ciebie ks. Łukasz zrobi wyjątek :). O skrupulantach wiemy co nieco :)

Data dodania: 2013-11-14 18:18:53, autor: Robert

Nie jest to grzech ciężki... a w zasadzie żadnen grzech, to tak w kwestii wyjątku, o którym Paweł napisał :P

Data dodania: 2013-11-14 23:03:02, autor: x. Łukasz Turek

Ale tu złośliwców na tym forum? Wszyscy przeciwko mnie... ;)

Data dodania: 2013-11-14 23:04:02, autor: x. Łukasz Turek

Serdecznie witamy ..miły komplement:)

Data dodania: 2013-11-15 05:13:12, autor: ---

Witamy Ks. Łukasza z otwartymi ramionami ;)

Data dodania: 2013-11-15 12:13:11, autor: Robert

Dziękuję bardzo :)

Data dodania: 2013-11-15 16:14:23, autor: x. Łukasz Turek

Woooooow! :) Jak się cieszę, że Ksiądz jest :) Skrupulanckie sumienie mówi mi "i tak musisz powiedzieć na spowiedzi! i tak musisz!"... ech, ostatnio powiedziałam na spowiedzi grzech podobnego pokroju, ale film wyglądał trochę inaczej. Ksiądz w konfesjonale zalecił "nie przesadzać, jesteś młodą kobietą więc to normalne, pamiętaj o tym, spuść głowę w razie co", ale w sumie SAMA (i tu kolejne wooow!) wcześniej doszłam do wniosku, że to nie jest grzech ciężki, ale wiadomo: potrzebowałam potwierdzenia. Dziękuję za odpowiedź :)

Data dodania: 2013-11-15 17:23:13, autor: katol16

--- komentarz wykasowany ---

Data dodania: 2013-11-15 21:31:26, autor: homine

Mam kolejne pytanie. A co jeśli mówimy słowa w emocjach, albo kompletnie nie myśląc? Ja np. bardzo szybko się denerwuję i często bez powodu podnoszę głos, lub odpowiadam niegrzecznie mówiąc to co myślę. To już grzech ciężki? Zamyka mi drogę do Komunii? Właśnie mam z tym problem, żeby się nie gniewać szybko...

Data dodania: 2013-11-16 21:37:00, autor: katol16

Słowa wypowiadane w emocjach są cechą charakteru ..ale jest też refleksja że jak się przegnie to należy przeprosić osobę dotknietą Komunię możesz przyjąć i należy prosić Pana Jezusa o większą pokorę

Data dodania: 2013-11-17 08:41:47, autor: ---

Dzięki :)

Data dodania: 2013-11-18 20:33:12, autor: katol16