Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Czy można okłamać Trójce Świętą?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Bo to zrobiłem (chyba) podczas modlitwy... jak za to zadośćuczynić? Czy jest to grzech niwybaczalny?

Data dodania: 2013-11-18 23:26:18, autor: Filip98

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Jak to okłamałes Trójcę św?

Data dodania: 2013-11-18 23:33:19, autor: homine

Nie pamiętam dokładnie sytuacji... podczas modlitwy chybaa pomyślałem coś co nie było prawdą...

Data dodania: 2013-11-19 17:41:34, autor: Filip98

Moim zdaniem ok, to tylko niechciane myśli, a poza tym Boga raczej trudno okłamać :)

Data dodania: 2013-11-19 18:02:47, autor: homine

"trudno" :)

Data dodania: 2013-11-19 18:09:32, autor: Para123

Tak czy inaczej zostaw już to w spokoju i żyj sobie dalej :)

Data dodania: 2013-11-19 18:11:51, autor: homine

Spoko :)

Data dodania: 2013-11-19 18:16:47, autor: Para123

A co jeśli to nie była niechciana myśl...

Data dodania: 2013-11-19 19:49:36, autor: Filip98

A poza tym czasami miewam takie sytuacje że rozmyślam o czymś i nagle sobie myśle że to mogło być kłamstwem, co jęsli okłamałem Boga czy cośw tym stylu...

Data dodania: 2013-11-19 19:51:15, autor: Filip98

Filip podaj jakiś przykład. Nawet jeśli nie swój, to podobny. Moim zdaniem nie ma tutaj problemu, ale Ty chyba nie jesteś przekonany ;)

Data dodania: 2013-11-19 19:56:00, autor: homine

np. Jeśli bym powiedział Panu Bogu(albo Duchowi Świętemu lub Jezusowi) w modlitwie że żałuje za grzechy chociaż tak nie jest. - czy to hrzech? Jak zadoścuczynić? jak się wyspowiadać??

Data dodania: 2013-12-03 00:38:29, autor: Filip98

Wtedy chyba sami siebie okłamujemy najbardziej, On i tak, lepiej od nas samych, zna nasze serce.
Jeśli podałeś rzeczywisty przykład, to bym zbyt bardzo tego tutaj nie analizowała :)
Na pewno ten żal nie miał miejsca?

Data dodania: 2013-12-03 09:28:43, autor: homine

Inny przyklad: Gdy w modlitwie jest np. Ufam Tobie... a ja nie wiem czy ufam Panu Bogu. Ale mimo to kontyunuje modlitwe(byc moze ufam ale jesli juz to chyba nie za mocno) - klamstwo?
Kiedys chyba przed oklamaniem kolegi pomyslalem chyba ze jak Go oklamie to oklamie Ducha Świetego czy cos w tym stylu i mimo tego byc moze to zrobilem (a moze nie). Moglem troche przekrecic bo bylo to jakis czas temu, mowie bo nie chce sklamac...

Data dodania: 2013-12-03 19:49:35, autor: Filip98

Filip, daj spokój...ja tutaj nie widzę kłamstwa. Kto z nas wie czy ufa wystarczająco. A może jeszcze inaczej: kto z nas ufa wystarczająco?

To dobrze, że chcesz być idealnym...ale naprawdę nie musisz. Wiara to też nie szukanie wszędzie grzechu, nie zastanawianie się ciągłe, czy coś nim jest czy nie. Nie szukaj na siłę zła.

"np. Ufam Tobie... a ja nie wiem czy ufam Panu Bogu. Ale mimo to kontynuuję modlitwę(buc może ufam ale jeśli już to chyba nie za mocno) - kłamstwo?" - To modlitwa ma nas przemieniać, a nie odwrotnie. To dzięki modlitwie mamy stawać się lepsi, własnie też tacy "bardziej ufający". Nie przejmuj się tym, że dzisiaj nie jesteś doskonały. Bóg kocha nas właśnie takich.
„Co to szkodzi jeżeli upadam co chwila, widzę wtedy słabość moją (...) Ty, Jezu widzisz wówczas, jak słaba jestem i nic nie potrafię uczynić,a wtedy tym skłonniejszy jesteś, by nieść mnie w swych ramionach” (Matka Teresa z Kalkuty)

Przepraszam, ale mam dzisiaj do bani dzień.

Data dodania: 2013-12-03 21:25:06, autor: homine

Nie przepraszaj, to ja Ci dziękuje za odpowiedz :)

Data dodania: 2013-12-04 13:51:00, autor: Filip98

a rozumiem że czasami pomodlisz się za osobę co Ci odpisuje ..i tyle ma cierpliwości :)

Data dodania: 2013-12-04 15:34:43, autor: ---

:) - to dla Was obu ;)

Data dodania: 2013-12-04 18:20:47, autor: homine

@-->----

Data dodania: 2013-12-04 18:45:43, autor: ---

A dzisiaj lepszy dzień :)? W każdym razie posyłam the big smile :):):)

Data dodania: 2013-12-04 20:00:24, autor: Robert

Filip - a tak przede wszystkim: okłamywać można innych ludzi, siebie samego, ale w żadnym wypadku Boga. On wie, że kłamiesz :P

Data dodania: 2013-12-04 20:10:06, autor: Robert

Dokładnie...

Dzięki Robert :)
szczerze powiedziawszy to średnio...m.in. skutki pracy z "kochaną" młodzieżą gimnazjalną :P

Pozdrawiam serdeczne i odwzajemniam: :)))))

Data dodania: 2013-12-04 20:34:34, autor: homine

Jestes nauczycielka?

Data dodania: 2013-12-04 21:32:35, autor: Filip98

Od niedawna. Mam nadzieję, że nie na zawsze :P

Data dodania: 2013-12-04 21:59:41, autor: homine

Dzięki za odp. A od czego ?

Data dodania: 2013-12-04 22:07:45, autor: Para123

Oj, jeszcze do tego gimnazjum ;-). Poczwórna modlitwa się należy :)

Data dodania: 2013-12-04 22:25:09, autor: Robert

Dzięęęęękiii Robert :))))))

Data dodania: 2013-12-04 23:10:04, autor: homine