Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Gra ;D

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

A więc może do końca nie trafiłam w temat, jednakże nie wiedziałam gdzie to pyt. zadać :D

A więc czy to bedzie grzech jeżeli pobiorę sobie nielegalnie grę i bedę w nią grać czy to jest kradzież (wiem ze jest nielegalne ale czy kradzież)? Pisze tu bo nie chodzi mi o rzeczy takie zwiazane z policją i wg ale z strefą duchową ......a więc jak jest?

Czy mogę w to grac?

Przypuszczając że już pobrałam ta grę i przypuśćmy że jest to kradzież i już wyspowiadałam się z tego że to ukradłam a gram dalej to muszę się wielokrotnie z tego spowiadać?

Data dodania: 2013-12-16 15:52:55, autor: kala123

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

A to już chyba zależy od wrażliwości czyjegoś sumienia.

Data dodania: 2013-12-16 19:47:38, autor: homine

czyli dokładnie o co chodzi.? ,,A to już chyba zależy od wrażliwości czyjegoś sumienia"?

Data dodania: 2013-12-27 12:32:53, autor: kala123

Bo akurat w tek kwestii nie ma jednoznacznego stanowiska. Jedni nie mają nic przeciwko, inni nie. W tym sensie "od wrażliwości".
Ja osobiście trzymam się tego, że jeśli ściągamy jakiś plik na własny użytek nie mając zamiaru ani zbytniego rozpowszechniania ani tym bardziej zarabiania na nim, a oryginału i tak byśmy nie kupili, problemu nie ma.

Data dodania: 2013-12-27 14:09:39, autor: homine

Jestem dokładnie tego samego zdania co homine ;)
Problem zaczyna się kiedy z premedytacją to rozpowszechniasz i czerpiesz z tego dochód.
Ale jeżeli jak wspomniał(a) homine i tak byś nie kupiła orginału to artysta nic na tobie nie traci bo i tak nie kupisz i tak czy pobierzesz czy nie.Poza tym nie oszukujmy się.Twórcą gier piractwo tak naprawdę zwisa bo gdyby chcieli coś z tym zrobić to mogli by teoretycznie pozwać do sądu każdego co pobiera ze stron torrentowych ich grę.a nie robią tak nawet z 1% ludzi co piracą ich dzieło.Widocznie zarabiają na tyle dużo aby być usatysfakcjonowanym
a piractwo nigdy nie zniknie bo jeśli nawet usunie się torrenty to ludzie zaczną to kupować na bazarach.Piracą przeważnie jedne i te same osoby a pozostałe kupuja

Data dodania: 2014-01-03 19:18:18, autor: Piotrek10101

Może gdyby każdego było na wszystko stać, problem by nie istniał. A może i nie...Myślę mimo wszystko, że Polska ma pilniejsze potrzeby...

Data dodania: 2014-01-04 22:49:20, autor: homine

jak to mówią, jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi

Data dodania: 2014-01-05 00:13:10, autor: ---