Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Wątpliwość , proszę o jak najszybszą odpowiedź . Na 17 idę na mszę :)

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Mam wątpliwość czy grzech jaki wyznałem na spowiedzi obejmuje także to. Mianowicie mówiłem wam o tym że wchodzę na strony tak jakby społecznościowe . Są takie niektóre że rozmawia się z losowo wybraną , nieznaną nam osobą. Na jednej z tych stron często trafiały się dziewczyny które podawały skype itp. WIedziałem że chcą one jakiegoś że tak powiem cybersex albo coś w tym stylu . ALe dodawałem je na skype tylko po to żeby się z nimi podroczyć . To znaczy one proponowały mi coś tam . A ja pisałem że chcę tylko pogadać itp. Ale chyba coś tam jednak czułem , jakieś podniecenie , mimo że nie skorzystałem z ich "oferty".

Gdy ostatni raz byłem u spowiedzi wyznałem , że korzystałem ze stron na których pojawiały się treści nieodpowiednie które wywoływały u mnie nieczystość czy coś w tym stylu. Ale czy to co pozniej robilem , to znaczy branie tego skype i pisanie z nimi załapuje się do tego co powiedziałem czy to już musiałbym oddzielnie powiedzieć ?

Data dodania: 2013-12-29 14:25:54, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

ostrzegam bawisz się niewypałem...osoby bawiące się nieczystymi rozmowami itp tak potrafią poprowadzić rozmowę że Twoja wola osłabnie i grzesznie to się zakończy

Data dodania: 2013-12-29 18:10:30, autor: ---

moim zdaniem to grzech, można powiedzieć że podświadomie bawisz się w nieczyste rozmowy, w jakiś sposób chcąć oszukać Boga. Kochasz Go, zostaw to wszystko te całe rozmowy, wyjdz i lepiej spotkaj się z kimś na żywo, napewno to będzie lepsze niż komputer, #sprawdzoneinfo!

Data dodania: 2013-12-30 11:58:19, autor: kevin6991

Ale mam teraz wątpliwości czy to jak wyznałem na spowiedzi grzech z tymi społecznymi stronkami objął także to . Ja nie robiłem tego ostatnio to już jakiś czas temu. Nie robię tego notorycznie to było w jeden dzień tylko .

Data dodania: 2013-12-30 21:29:52, autor: ---

W takim razie lepiej już to zostaw. Nie wracaj do tego ani na spowiedzi, ani tym bardziej w realu...i może faktycznie mniej internetu i więcej samodzielnego myślenia ;)

Data dodania: 2013-12-30 21:35:48, autor: homine

A co myślisz homine czy to jak wyznałem grzech objeło także to ? Powiedziałem coś w stylu " Korzystałem ze stron społecznościowych na których pojawiały się treści wywołujące u mnie nieczystość" Czy to objeło także to pisanie z tymi kobietami , później na skype ? No bo to niby był czynnik który mnie do tego doprowadził więc chyba tak co ?

Data dodania: 2013-12-30 22:36:57, autor: ---

Oski...a czym jest spowiedź? Nie chciałeś niczego zataić, a Bóg zna Twoje serce. Zostaw już to.

Data dodania: 2013-12-30 22:41:29, autor: homine

To znaczy mam wątpliwości co do tego bo nie wiem czy myślałem żeby to wyznać ... Nie chciałem tego zataić ani nic ale chyba o tym zapomniałem , ale to co powiedziałem na spowiedzi chyba objęło to też bo to było połączone więc dam sobie z tym spokój. Dzięki homine :)

Data dodania: 2013-12-31 11:35:36, autor: ---

Homine tu godzinami będzie Ci odpowiadać..a jak na adoracje iść to powiesz... co będę gapił się w wafelek..?

napisz "święty nicponiu "..kiedy poświęciłeś Panu czas?

Data dodania: 2013-12-31 11:51:10, autor: ---

http://www.adoracja.net/zakladka/zawartosc/8/

Data dodania: 2013-12-31 12:46:01, autor: ---

A przez internet też "działa"?

Data dodania: 2013-12-31 16:08:51, autor: Para123

wyłącz komputer.
to zadziała

Data dodania: 2013-12-31 16:19:27, autor: ---

To raczej dla tych co naprawdę nie mogą adorować Jezusa osobiście w szpitalach ...w domu na wózkach inwalidzkich

to tak jak z transmisją mszy świętej ....a skoro ktoś zainstalował kamerę to wiedział po co :)

Data dodania: 2013-12-31 20:05:15, autor: ---

Ok :)

dziombel- To raczej nie do Ciebie było, ale dzięki za odpowiedź :D

Data dodania: 2013-12-31 23:47:52, autor: Para123