Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Pytania

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

1.Czy jeśli zapomnieliśmy o pewnych grzechach , są one odpuszczone na spowiedzi formułą " więcej grzechów nie pamiętam" ? Czy jeśli sobie je przypomnimy mamy wyznać je na następnej spowiedzi ?
2.Czy trzeba spowiadać się z grzechów z przeszłości ?
3.Nie wiem czy zgrzeszyłem ciężko. Mianowicie po oddaniu moczu , nacisnąłem dwa razy na narząd płciowy . Przez co wystrzeliła z niego sperma ... Ponieważ , nie masturbuję się to się tam to zbiera , tak mi się zdaje . Przed tym , nie wywoływałem podniecenia , nie masturbowałem się , nie wywoływałem u siebie nieczystych myśli . Po prostu żeby pozbyć się moczu , nacisnąłem czy coś w tym stylu i się stało :c Czy był to grzech ciężki . Mam nadzieje że pisaniem takich rzeczy nie wywołuje u nikogo nieczystych myśli ... Jeśli tak to przepraszam .
4.Mam problem . Mianowicie siedząc na fajnym portalu społecznościowym , nie jakimś +18 a nawet nie +16 . Po prostu fajny portal . Jest tam wiele ładnych dziewczyn , widzę nieraz śliczne dziewczyny i nieraz coś "tam" się dzieję , nie wiem czemu . W 90% nie ma na tej stronie jakichś erotycznych obrazów. Nie wiem czemu coś "tam" czuję widziąc po prostu ładne dziewczyny . Nie wchodzę na tę stronę by się podniecić czy grzeszyć nieczystością . Czy jest to grzech ciężki jeśli siedzę na tej stronie ? Powtarzam nie wchodzę tam by zgrzeszyć .

Data dodania: 2014-01-04 10:25:01, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

5.Czy zgrzeszyłem jeśli korzystałem u kolegi z komputera który ma raczej pirackie oprogramowanie ?

Data dodania: 2014-01-04 22:05:59, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

A Jak się Tobie wydaje? Oski, nie jesteś od wczoraj na forum...

Data dodania: 2014-01-04 22:24:49, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Co do 5 myślę że nie jest to grzech ciężki . A na resztę jeśli ktoś odpowie to byłbym wdzięczny !

A mam jeszcze jedno pytanko . Bo wraz z kolegami lubię siedzieć na portalu na którym rozmawia się z losowymi osobami na kamerce. Ogólnie ten portal jest od 13 roku życia za zgodą rodzica , a ja mówiłem mamie że będziemy siedzieć na takim fajnym portalu że tam śmiesznie jest . Ale jest problem , mianowicie na tym portalu często mężczyźni się onanizują albo kobiety też grzeszą nieczystością czy coś . Czy siedzenie na tym portalu z kolegami i samo pokazanie im go jest grzechem ? Nie siedzę tam by się podniecać , po prostu szukamy nieraz ładnych dziewczyn albo ciekawych osób by się pośmiać. A czy samo powiedzenie że ktoś jest pasztetem albo coś jest grzechem cieżkim ? Oczywiście nie do tej osoby tylko tak między sobą to znaczy z kolegami . Nie tak by ta osoba to usłyszała i się zasmuciła .

Data dodania: 2014-01-04 23:08:20, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

oski jesteś z kolegami na portalu gdzie robią feeee sprawy to początek zniewolenia będzie Cię coraz częściej ciągnęło ...ciężki grzech

Data dodania: 2014-01-05 09:58:43, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Do czego ma mnie "ciągnąć" ? I czemu niby grzech ciężki ? Portal jest od 13 roku życia . Ja jak widzę już jak ktoś "coś" robi to przełączam . A koledzy niech robią co chcą . Ja z nimi siedzę nie po to by im to pokazać . Czemu to ma być niby grzech ciężki ? Czyli samo siedzenie na tym portalu też jest grzechem ? To już chyba nie moja winna że trafiają się dziwni ludzie ... TO NIE PORTAL JEST FEE TO NIEKTÓRZY IDIOTYCZNI LUDZIE SĄ FEE . A są także bardzo fajni ludzie z którymi można się pośmiać , pogadać !

Data dodania: 2014-01-05 10:54:31, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

tylko że zawsze podtekstem będzie że ...coś się zdarzy ciekawego zmysłowego Czyli podświadoma ciekawość a potem ....i Tobie grzeszne zadowolenie się udzieli

Data dodania: 2014-01-05 11:33:04, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Hmmm. Na pewno nie chcę patrzeć na onanizujących się mężczyzn. A ich tam jest o wiele więcej niż kobiet . Kobiet jest bardzo mało które robią coś nieczystego . A raczej ostatnim widokiem jaki chcę zobaczyć jest onanizujący się mężczyzna ...

Data dodania: 2014-01-05 12:00:19, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

oski masz 17 lat ..tak? więc czytaj i szukaj prawdy bo rozwój człowieka to nie tylko ślepe i lekkomyślne postępowanie ale i zrozumienie że na Twoją wolę i szczęście czyha szatan

Data dodania: 2014-01-05 12:50:21, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Mam 15 lat

Data dodania: 2014-01-05 12:54:38, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

widzisz ..dziombel jak zle zaczoł bo towarzystwo miał nieodpowiednie to teraz cierpi i nic do przodu ....
może mniej internetu i gier a więcej głębszego spojrzenia na swoją przyszłość....rozwój duchowy

Data dodania: 2014-01-05 13:03:43, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

To zostaw ten portal w spokoju...Tym bardziej, że ze względu na wiek dojrzewania, jesteś bardziej narażony na zło jakie może wyniknąć z przebywania tam. Co dobrego Ci to daje? Grzech, wyrzuty sumienia i masę wątpliwości.
A co do pozostałych pytań: zapomniane grzechy wyznajemy podczas kolejnej spowiedzi, ale tylko i wyłącznie grzechy ciężkie.
To samo dotyczy generalnie spowiedzi z grzechów z przeszłości, jednak nie zawsze jest taka potrzeba, a wręcz czasami będzie to szkodliwe - zwłaszcza przy sumieniach skrupulatnych. Tak czy inaczej: nie szukaj za dużo i nie mieszaj za dużo. Co do trzeciego: ok. Twoje intencje były przecież czyste.
Data dodania: 2014-01-05 13:08:26, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

i dodam jeszcze ze policja śledzi takie portale i na to jest też paragraf prawa karnego Ty możesz mieć dobre intencje ale naiwnych i zboczonych nie brakuje

Data dodania: 2014-01-05 13:33:29, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Naprawdę nie mogę wchodzić na ten portal :c Naprawdę lubię na niego wchodzić .A co jeśli będę się pilnował i jak coś się będzie działo to będę wychodził? To jest bardzo fajny portal , ciekawi ludzie nieraz . I tak moim zdaniem jestem w miarę odporny skoro się nie masturbuję . Chyba że już nie wytrzymam ale taką sytuację miałem jakiś czas temu już i to w miarę dawno temu chyba :) Co o tym sądzicie ?

Data dodania: 2014-01-05 16:41:26, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Myślimy tyle, że to Twoja decyzja i Twój wybór. My swoje zdanie wyraziliśmy.

Data dodania: 2014-01-05 16:46:53, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica