Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Czy to grzech ?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam. Chciałym na początku powiedzieć, iż zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele było podobnych tematów, aczkolwiek chciałbym zapytać o jedną sprawę. Od dawna słucham metalu, a jak wiadomo, możemy natknąć się na różne treści w tej odmianie muzyki. Zawsze staram się unikać piosenek, które są satanistyczne - po prostu ich nie słucham. Można znaleźć w końcu wiele piosenek o innej tematyce. Jednak ostatnio przeczytałem w pewnym artykule (http://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/igranie-ze-swiatem-ciemnosci-i-oswajanie-zla-czyli-refleksje-po-festiwalu-woodstock-2008/), iż piosenki, w których mówi się o zabijaniu są satanistyczne. Zaznaczam, że nie chcę słuchać satanistycznych piosenek i zawsze wydawało mi się, że jeśli nie mówi się tam bezpośrednio o złym to satanizmu tam nie ma. Myślę, że jeśli nie bierzemy tych tekstów do siebie, nie popieramy tego i zwracamy uwagę tylko na melodię, nie powinno to być satanizmem, ani grzechem(oczywiście mówię tu o piosenkach o tematyce przemocy,zabijania a nie satanizmu). Chciałbym jednak zapytać was o zdanie.

Pozdrawiam.

Data dodania: 2014-02-12 16:46:25, autor: filefox

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

W sumie to ta odpowiedź mogłaby być: http://www.pingwin.waw.pl/forum/forum.php?rcpt=&forum=fidel:75&id=24699#24699

Data dodania: 2014-02-16 14:39:54, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica