Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Natrętne myśli

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Natrętne myśli; dziś byłam u spowiedzi i tuż po niej w kościele patrzyłam na dzieci jak biegaja i pomyslałam sobie ze dzieci tak zawsze, no i naslza mnie taka mysl ’’przeklete’’. nie miałam nic do nich, a tu taka mysl. Stwierdziłam ze pojde do Komunii bo, żeby był grzech to trzeba dobrowolności prawda? musiałabym swiadomie
i zgadzajac sie z tym pomyslec, a przeciez ta mysl sama przyszła..., mam racje?
P.s Wziełam komunie za te dzieciaki :)

Data dodania: 2013-04-14 12:34:47, autor: agn0001

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dobrze zrobilas :)

Data dodania: 2013-04-15 20:43:54, autor: nowy1

Dzięki nowy1 :) te natrętne myśli potrafią uprzykrzyć radość z życia, chyba najepiej je puszczać wolno i nie przejmować się...
Pozdro:)

Data dodania: 2013-04-15 20:48:53, autor: agn0001

To chyba jest najlepsze lekarstwo na myśli natrętne. Ignorować, zawierzać Bogu na modlitwie.

"Panie, Ty wiesz wszystko Ty wiesz, że Cię Kocham"

Pan Bóg nie da się nabrać na mysli podsuwane nam przez chory umysł. Myśli muszą nieść ze sobą również decyzję, złe intencje, a inaczej to tylko myśli. Nie po to zostaliśmy odkupieni przez Chrystusa żeby teraz głupimi myślami, niezależnymi od nas to zepsuć :)

pozdraiwam, wytrwalosci :)

Data dodania: 2013-04-15 21:01:00, autor: nowy1

Jejku dzięki;) rzeczywiscie masz racje! :) mam nadzieję , że dzięki Twojej pomocy będzie prościej!:)
pozdrawiam:)

Data dodania: 2013-04-17 00:25:17, autor: agn0001

Miewam ostatnio jakieś fazy jak nie obietnice to teraz złe życzenie... ze jak ktoś coś zrobi albo nie dowie sie albo nie czy coś to będę życzył mu piekła... Boję się trochę że mogę komuś na prawdę krzywdę zrobić lub sobie

A jeśli miałem że na prawdę świadomie pomyślałem że jak coś się stanie(nie stało się) to będę życzył piekła to grzech? I chyba tak pomyślałem.... Nie wiem czy ciężko zgreszyłem.... Ale to coś się nie stało i nie życzyłem tego... LĘK

Albo czasami jakieś pokusy/ chęci żeby jakieś pakty pisać albo myśl żę fajnie byłoby być opęta...

Kurczę.......................

Data dodania: 2014-02-10 21:58:52, autor: Para123

TE myśli mnie denerwują bo mi się wydaje żę ja nimi obrażam Boga

Data dodania: 2014-02-11 22:34:34, autor: Para123

Czy te myśli były grzeszne i czy jest w porządku?

Data dodania: 2014-02-12 14:36:53, autor: Para123

Para 123...koniecznie się z tego spowiadaj A teraz ostra reprymenda ....widziałeś od początku co działo się z Anetą ..jak cierpiała . Co Ty bredzisz...jakie fajnie ... :(

Data dodania: 2014-02-12 18:39:07, autor: ---

No właśnie taka myśl...

Data dodania: 2014-02-12 18:44:52, autor: Para123

Ale popełniłem grzech? I czy ta postawa jeżeli się modliłem na leżąco to grzech?

Data dodania: 2014-02-12 18:46:16, autor: Para123

Potrzebny Ci jest stały spowiednik ...i do niego będziesz wszystko mówił Możliwe że ks Łukasz napisze Ci jakieś wsparcie i wyjaśnienie Z tym "na leżąco "to nie przesadzaj Masz 16 lat tak ...i mądrze piszesz a w domu gdzie brat i rodzice są ... wchodzisz pod kołdrę by się modlić? Sprawę muszę przemodlić:)

Data dodania: 2014-02-12 19:07:54, autor: ---

http://www.youtube.com/watch?v=Jg3ZazK72IY

Data dodania: 2014-02-12 19:10:50, autor: ---

Znaczy sobie koronkę odmawiałem... Pacierz normalnie. Stały spowiedznik- chodzę do jednego prawie cały czas ale w sumie on nic nie mówi. Czyli nie zgrzeszyłem ciężko?

Data dodania: 2014-02-12 19:11:55, autor: Para123

więc po co nam zawracasz głowę skoro masz spowiednika tu widzimy suche słowa Kapłan w konfesjonale słuchając Tw ojej spowiedzi widzi więcej

to posłuchaj 100 razy zamiast grać na kompie:)

http://www.youtube.com/watch?v=CtiHRSMnAYY

Data dodania: 2014-02-12 19:26:10, autor: ---

Ale właśnie mało mówi i chodzi o to że często mam wątpliwości co do grzechu- czy zgrzeszyłem:)

Data dodania: 2014-02-12 19:28:40, autor: Para123

A i cały czas w sensie co miesiąc. Słychasz może ks. Piotra Pawlukiewicza? :)

Data dodania: 2014-02-12 19:36:31, autor: Para123

Co do spowiedzi ..to po wyznaniu grzechów przecież możesz zadać kapłanowi jakiej pytanie .Tak czasami słucham

Data dodania: 2014-02-12 19:43:02, autor: ---

ok Rozumiem że nie zgrzeszyłem. Dzięki :)

Data dodania: 2014-02-12 19:45:53, autor: Para123

Pojawiła się u mnie myśl wogóle bez szacunku do Jezusa, Była bardzo wyraźna i mnie zabolała i ta wyraźnośc też dała też do myślenia bo często pokusy pojawiają się jakby przez "mgłę". I czy jak teraz przypomniałem sobie tę myśl ale odrzucałem to grzech? Wogóle też mam wątpliwości co do tego 1 razu czy to było świadome ale nie wiem czy ja nie prowokuje tych myśli, czy przed chwilą jej nie chciałem. bo może sprowokowałem ale starałem się odrzucać. Takie mieszane uczucia mam ... Jeszcze życzenie śmierci się pojawiło ale jakby jak to myślałem to chyba nie wiedziałem nie zdawałem sobie sprawy ze zła tego, i jakby coś sobie mruczałem i w tym mruczeniu zaprzeczyłem temu
Tutaj nie było grzechu ?

Data dodania: 2014-02-14 19:03:15, autor: Para123

Mam pytanie. Jak to jest u Was ze spowiedzią odczuwacie stres? Bo u mnie czasami nawet pojawia się tydzień przed i jest największym stresem co miesiąc. I przy okazji bo sobie grałem i pomyślałem że jak się pomylę to będę chciał żeby cała rodzina poszła do piekła :( Jakieś natrętne myśli ostatnio mam ale już jest spokojniej i się pomyliłem. CZy to coś złego mogło być? Już jutro do spowiedzi...

Data dodania: 2014-02-15 19:15:41, autor: Para123

Dziś życzyłem komuś Nieba ale jakaś chęć mnie naszła aby życzyć piekła, i mówiłem życzę Nieba, Nieba Nieba i dodałem piekła ale jakby temu też zaprzeczyłem. Ale najgorsze to że mnie naszła taka chęć i wątpliwości i strach czy zgrzeszyłem? I jak tak myślałem to się jeszcze pogorszyło, lepiej chyba tyle nie myśleć... Bo później jeszcze gorsza myśl, że jeżeli Bóg mi "tak" robi, "nie pomaga" (chociaż nic mi złego nie robi) to mogę/przejdę na stronę złego, to raczej tylko pusta myśl była, bo ja tego bym nie zrobił, ale się bałem że to mogło urazić Boga, jeszcze że w takim nie pokoju byłem z wątpliwościami i zapomniałem na chwile że Bóg jest ze mną. Nie chciałbym zgrzeszyć wogule a na pewno nie tuż po spowiedzi... Jak się zastanawiałem żeby to napisać to nie chciałem abym wyszedł na opętanego i kolejna myśl że zły o to zadba... Później sobie pomyślałem że nie chcę żadnej "pomocy". Nie wiem czy ja po prostu się za bardzo tym przejmuję. W takich chwilach też jakby zapominam że Bóg jest ze mną i mnie kocha.
Boję się, że obraziłem Boga... Ja mam właśnie takie fazy obietnice itd.

Data dodania: 2014-02-17 15:01:07, autor: Para123

Chyba własnie: lepiej tyle nie myśleć :P
Para, zależy jaka była Twoja intencja i co rzeczywiście jest w Twoim sercu. Myśli nie muszą być do końca Twoje.

Data dodania: 2014-02-17 16:07:41, autor: homine

Właśnie i ksiądz też powiedział że jak się myśli o złym to może to mu się podobać i może to też być modlitwą, nie wiem czy ja do końca tak czułem ale wydawało mi się chociaż nie jestem pewnien że podświadomie przez to mówię coś do złego. Ale recepta, którą zauważyłem na to jest wielbienie Boga ;)

Data dodania: 2014-02-17 16:15:26, autor: Para123

http://www.youtube.com/watch?v=h30qiH7MSHM
http://www.youtube.com/watch?v=pHtd1nV92RQ
http://www.youtube.com/watch?v=j5MWIdUVrSU :))

Data dodania: 2014-02-17 16:17:23, autor: Para123

To wielb:)
Słowo i myśl ma też moc i to czasem niemałą. Jeśli to zdarza się u Ciebie często, to tak jak napisał Paweł, pogadaj o tym na spokojnie podczas spowiedzi. Tak będzie najlepiej.

Data dodania: 2014-02-17 16:22:53, autor: homine

Ale przy okazji?

Data dodania: 2014-02-17 16:27:22, autor: Para123

Myślę, że wystarczy przy okazji :)

Data dodania: 2014-02-17 16:30:54, autor: homine

Ok dzięki:)

Data dodania: 2014-02-17 16:34:05, autor: Para123

Może to śmieszne a zarazem nie śmieszne, ale sam nie wiem czy tak powiedziałem ale możliwe żę pomyślałem że jak nie trafie w strune to oddam duszę... nie trafiłem... Nie wiem czy tak powiediałem ale starałem się bardzo trafić

Data dodania: 2014-02-17 20:33:05, autor: Para123

--- komentarz wykasowany ---

Data dodania: 2014-02-20 16:15:08, autor: Para123

"Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając próbę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać" (1 Kor 10,13).

Data dodania: 2014-02-19 15:07:33, autor: Para123

zaczęło mnie kusić aby życzyć piekła i mówiłem nieba nieba nieba odpuściłem i powiedziałem piekła... Nie weim czy to było 100% świadomie... Jeszcze że mnie to kusiło...:(

Data dodania: 2014-02-20 16:17:13, autor: Para123

Ważne czego chcesz faktycznie, a nie co mechanicznie powtarzałeś w myślach. Nie nakręcaj się dodatkowo, bo skutek będzie taki, że tego będzie coraz więcej.

Data dodania: 2014-02-20 16:31:11, autor: homine

W sumie to nie zastanawiałem się czego chcę ale raczej Nieba, raczej na pewno, a jeśli jdnak chciałem piekła... Jakieś mieszane uczucia mam...

Data dodania: 2014-02-20 16:41:31, autor: Para123

poczytaj u św Faustyny jaka nienawiść wzajemna i cierpienia są w piekle i głupot sobie nie wmawiaj:)

Data dodania: 2014-02-20 17:09:56, autor: ---

Kurcze...Właśnie muszę sobie lepiej uświadomić Niebo i piekło. Mam nadzieję że nie życzyłem mu piekła...

Data dodania: 2014-02-20 17:12:55, autor: Para123

To nie wiesz czy życzyłeś? :P Para, nie rzucaj myśli i słów na wiatr. Tak jak napisał Paweł, piekło jest czymś strasznym i nie warto się tym "bawić", bo czasami naprawdę możemy komuś zaszkodzić. Zamiast wgłębiać się w te myśli w momencie ich pojawienia się, zajmij się czymś innym. A jeśli naprawdę i z tym ciężko, włącz w tym momencie krótką modlitwę za tę osobą. Może pomoże...i Tobie i jej :)

Data dodania: 2014-02-20 17:30:57, autor: homine

zastanawiałem się czy Pan Bóg może nienawidzić i czy jak świadomie powiedziałem (nie wiem) żeby mnie znienawidził to mogło Go to obrazić? Najgorsze myśli pojawiają się właśnie wtedy gdy nie czuję Boga...

Data dodania: 2014-02-22 12:00:23, autor: Para123

Nie może...jest Miłością, a więc zaprzeczyłby sam sobie. Nienawidzi jedynie zła.

To, że coś Ci się chwilowo pojawia, a zwłaszcza w momencie, gdy w Twojej duszy panuje pustka, nie jest jeszcze czymś złym. Musisz być silny i próbować wierzyć, że nawet jeśli Go nie czujesz, On zawsze jest.

Data dodania: 2014-02-22 12:10:45, autor: homine

Okey dzięki:)

Data dodania: 2014-02-22 12:24:31, autor: Para123

:)

Data dodania: 2014-02-22 12:25:01, autor: homine

http://www.youtube.com/watch?v=ziUXsXI33zg

Data dodania: 2014-02-22 16:36:31, autor: homine

Myślicie że takie pytania mogą obrażać Jezusa? Nie wierność?

Zadręczę się. Na lekcji padało słowo kaganiec, a często tak mam że jak padnie jakieś złe słowo to dopasuję sobie je w nieodpowiedni sposób i tym razem tak było co gorsza wydaje mi się że to świadomie powiedziałem, że ja założę Jezusowi kag... :()()()(( Tylko najgorsze że ja wypowiedziałem te słowa, tak mi się naprawdę wydaje z tym że to było tak szybko, że jakbym mógł się zastanowić że jak powiem to będzie grzech to bym nie powiedział. Chwilę później zaczęła działać wyobraźnia do tej sytuacji ale jak najszybciej ją odrzuciłem. Nie wiem co mi wtedy strzeliło.

Data dodania: 2014-02-24 15:57:08, autor: Para123

Naszła mnie myśl że jak nie odmówie pokuty do soboty to oddam duszę nie wiem czy świadomie.(Pokuta przez 3 kolejne dni Anioł Pański za tych którym wyrządziłem krzywdę). I się uspokoiłem bo w piątek miałem akurat skończyć, ale przypomniałem sobie że wczoraj zapomniałą za kogoś się pomodlić tą modlitwą dodać intencje. I wychodzi na to że w sobotę chyba skończę bo powtorzę tą modlitwę

Właśnie męczą mnie te myśli jeżeli coś się stanie albo coś się nie stanie to będę życzył piekła albo odam duszę

Data dodania: 2014-02-27 17:36:01, autor: Para123

Para, myślę, że naprawdę pogadaj o tym wszystkim ze spowiednikiem. Bo trudno określić. Może mieć to podłoże psychiczne (gdy dzieje się typowo w Twojej głowie), ale może i duchowe (na zasadzie dręczeń szatańskich).

Data dodania: 2014-02-27 18:14:58, autor: homine

przestań grać to zaczniesz realnie myśleć ...głupoty piszesz

Data dodania: 2014-02-27 18:16:16, autor: ---

A z tym to raczej nie tak łatwo...dzieciaki z 1 klasy z tabletami do szkoły chodzą. Ale z wiekiem przeważnie przechodzi :P

Data dodania: 2014-02-27 18:53:25, autor: homine

ot dobrobyt:(
http://www.sadistic.pl/tag/zagro%C5%BCenia%20duchowe

Data dodania: 2014-02-27 19:08:17, autor: ---

Ja na szczęście w takie gry nie gram

Data dodania: 2014-02-27 19:10:57, autor: Para123

to dobrze ..rozumiem ze codziennie odmawiasz modlitwę do św Michała Archanioła i Akty strzeliste?

Data dodania: 2014-02-27 19:15:12, autor: ---

Michał Archanioł tak, akty strzeliste- dobrze że mi przypomniałeś bo tylko czasami, postaram się częściej

Data dodania: 2014-02-27 19:16:59, autor: Para123

To Ok a myślisz że ja nie mam bzdurnych pokus myśli... mam , tylko wiem komu powierzyłem swoje życie a pokusy odganiam słowem Precz i proszę w myślach Jezusa o błogosławieństwo dla "wrogów moich"

Data dodania: 2014-02-27 19:24:52, autor: ---

Jeszcze przed chwilą mi coś odwaliło... Ale cieszę się bo jutro czuwanie :)

Data dodania: 2014-02-27 20:22:21, autor: Para123

Czym bardziej jestem pewien czegoś to tym bardziej mogę się na coś takiego zgodzić że jak coś się stanie albo nie to oddam... A Jeśli bym np na serio coś takiego potwierdził ale jeszcze przed tym czy coś się stanie czy nie bym zaprzeczył temu to będzie ok??? Najgorsze żę się pojawia chęć. "Itak odpowiem dobrze, co mi tam" IDIOTYZM! Nie wiem czemu tak się dzieje... Jeszcze najgorzej z rana bo nie jestem trzeźwy do końca i mi się nasuwają myśli. Dzisiaj rano mówiłem że oddam duszę Jezusowi a jeśli później powiedziałem świadomie szata.... ale tak naprawdę tego nie chciałem?

Data dodania: 2014-02-28 12:32:33, autor: Para123

Czy będzie ok, tego nikt nie wie...pewnie to są po prostu durne myśli, choć tak czy inaczej szatan kręcić będzie. Ale spokojnie. Jeśli przystępujesz systematycznie do sakramentów, tj. komunii i spowiedzi, jesteś chroniony.

Data dodania: 2014-02-28 20:29:28, autor: homine

zamiast mojego gdybania ...dajmy na luz:)

http://www.youtube.com/watch?v=AXn-4YHWjdg

Data dodania: 2014-02-28 20:30:58, autor: ---

O noc spokojną i śmierć szczęśliwą prosimy Cię Panie

http://www.youtube.com/watch?v=APwVd_wSviI&list=PL43650FF6D42CAE94

Data dodania: 2014-02-28 20:55:05, autor: ---

Jeżeli się powie do kogoś "bezbożniku" to coś bardzo złego?

Data dodania: 2014-02-28 21:58:46, autor: Para123

"Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni.."

Data dodania: 2014-03-01 11:36:09, autor: homine