Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: grzech czy nie grzech ?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Hejka :) mam pytanko :) bylam u spowiedzi i nie wiem czy teraz nie popelnilam grzechu ciezkiego:( pomozcie mi prosze bo ja nie wiem :(
Otoz okazalo sie ze musze wybrać miedzy nie zrzeszeniem a zgrzeszeniem. Na poczatku nie chcialam potem mi przemknelo przez mysl ze dobra pojde jeszcze raz do spowiedzi a potem chyba ze niee bie zrobie tego i nie wiem na czym stanelo :( bo okazalo sie ze tak powiem ze nie mam "okazji" do gdzechu a ja jak zastanawiałam sie co zrobic jesli bede w takiej sytuacji nie pamietam co w koncu zadecydowalam... :( wydaje mi sie ze pomyslalam ze nie ale pewna nie jesten, nie pamietam... Drugie pytanko :) zaczelam czytac jakis artykul po d:trzech wyrazach zoriebtowalam sie ze to choroskop, i przestalam natychmiast czytac... Czy to grzech?
Jak myslcie moge isc do Komunii ??
Ofiaruje modlitwe za Was kochani :)

Data dodania: 2014-04-07 20:40:54, autor: agn0001

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Szczerze, w tym pierwszym pkt troche się zgubiłam. Ale jeśli nie wiesz, nie pamiętasz, To grzechu nie ma. W drugim na pewno nie ma grzechu w ogóle, bo grzech jest ŚWIADOMY I DOBROWOLNY, a Ty świadoma nie byłaś.

Data dodania: 2014-04-08 12:58:37, autor: tylko ja

Dziekuje i zapewniam o modlitwie :)

Data dodania: 2014-04-08 16:31:03, autor: agn0001

Homine dziekuje za odpowiedz a pomoze mi ktos jeszcze z tym ?:) Otoz moze być to śmieszne ale mialam dzis za małe spodnie niestety troche mi sie przytylo i jak sie schylilam klucze do mieszkania wyjac to powiem szczerze ze widac mi bylo pupe, i myśląc ze ktos przed wizjer moze zobaczyć, nie chcialo miś ie chyba podnieść, ale za chwile wstalam i szukalam juz kluczy na stojaco. Pozniej w mieszkaniu przypomnialo mi sie jak soe na takie zjawiskoq mowi i zaczelam sie śmiać koleżanka sie pyta z czego sie smieje, ja sie zawachalam bo pomyslalam ze moze to ja zgorszyc i ze kiedys u nas w grupie jednemu chlopakowi bylo widac ale jej pwoiedzialam o tym wlasnie : to pomysl co widac jak komuś spodnie spadają...
Czy to grzech ciezki ??

Data dodania: 2014-04-09 19:02:12, autor: agn0001

Jak dla mnie żaden...

Data dodania: 2014-04-09 22:11:12, autor: homine

Homine nie wymodle sie za Ciebie !!! :)

Data dodania: 2014-04-09 22:34:56, autor: agn0001

Spoko...nie musisz się tak mordować :D

Data dodania: 2014-04-09 22:44:07, autor: homine