Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat:

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Czy jesli poczuje podniecenia, robiac cos, co je chyba we mnie wywoluje ( takie mrowienie w miejscu intymnym). Jednak nie przestaje tego robic, tylko staram sie opanowac emocje.
Dodam, ze to nic na tle seksualnym.
Czy w takim przypadku jest to grzech, jesli tak, to jaki?

Data dodania: 2014-12-17 07:19:09, autor: lala

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Serdeńko napisz śmielej .. jak tu odpisać jak same ogólniki?A o masturbacji w naszej wyszukiwarce jest pełno rozmów Pozdrawiam

Data dodania: 2014-12-17 14:10:39, autor: ---

Nie chodzi mi o masturbację. :)
Chodzi o takie podniecenie, ale NIE na tle seksualnym. Po prostu w danej sytuacji je odczuwam...
Starałam się jej opanować, w tej danej sytuacji, nie przerywając jej.

Może nadal zbyt ogólnie, ale dziwna ta sytuacja, się się krępuję, żeby napisać, mimo anonimowości. :)

Data dodania: 2014-12-17 14:44:00, autor: lala

poddaję się..może Kasia jak wróci z pracy coś pomoże :)

Data dodania: 2014-12-17 16:22:25, autor: ---

napisz jej na pocztę PW ..wtedy rozmawiacie anonimowo w "cztery oczy"

Data dodania: 2014-12-17 16:24:51, autor: ---

Kasia to homine? ;)

Data dodania: 2014-12-19 23:46:06, autor: lala

lala .masz priw

Data dodania: 2014-12-20 08:39:30, autor: ---

A ile masz lat?
Bo swoją drogą jeśli jesteś w wieku dojrzewania, to różne akcje mogą mieć miejsce zupełnie bez powodu, przynajmniej nie z tego zawinionego. Trudno się odnieść tak naprawdę i napisać jednoznacznie, że tak czy że nie. Ale spróbuj się na tym tak bardzo nie skupiać i nie myśleć o tym za dużo. Może będzie łatwiej, a z czasem i minie :)

Data dodania: 2014-12-20 20:09:06, autor: homine

Dziekuję za odpowiedź. Lat 15. ;)

Data dodania: 2014-12-20 23:37:19, autor: lala

homine, wejdziesz jeszcze raz na priw? :)

Data dodania: 2015-01-03 14:03:55, autor: lala

Chcialabym wrocic do tematu, bo znow odczuwam niepokoj... no bo przeciez mozna by miec podejscie, ze po co sie podniecac erotycznie, skoro to grzech, jesli mozna inaczej, a i tak sprawi to przyjemnosc? ... proszę o wyjaśnienie :(

Data dodania: 2015-03-10 15:31:43, autor: lala

odświeżam..

Data dodania: 2015-03-24 18:45:43, autor: lala

Nie rozumiem ostatniego postu :D

Data dodania: 2015-03-25 16:28:47, autor: houston

Czuje, ze w tym temcie potrzebuje edukacji od postaw :D to moze na poczatek wytlumaczy mi ktos, jak rozpoznac, ze sie podniecilam, na czym to polega? Czy podniecenie erotyczne to podniecenie wywolane tylko przez cos nieskromnego?

Data dodania: 2015-05-01 00:36:16, autor: lala

Na czym to polega? W przypadku mężczyzn, to sprawa jest prosta. Kobiety są chyba bardziej pod tym względem skomplikowane :) http://www.perfectdating.pl/artykuly-o-tematyce-pua/22/206-podniecenie-u-kobiet.html

Podniecenie same w sobie nie jest grzechem, ale grzechem jest grzeszne wywoływanie i wykorzystywanie do grzesznych czynów.

Data dodania: 2015-05-01 13:48:25, autor: ---

Gdzeszne wywolywanie = poprzez nieskromnosci?
Podniecenie erotyczne = wywolywane poprzez nieskromnosci?
Czyli np. takie jak opisane w linku, o jezdzie konnej, grzechem nie jest, tak?

Data dodania: 2015-05-01 14:10:35, autor: lala

Konno w połączeniu z grzesznymi myślami, to grzechem jest. Tamta strona nie jest religijna... :)

Dam inną stronę: http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/109/n/158

Data dodania: 2015-05-01 14:20:33, autor: ---

Czyli jesli w danej sytuacji (sama sobie nie jest grzeszna) pojawia sie podniecenie, a ja jejnie przerywam, to wtedy jest to grzech czy nie? Bo nie zrozumialam koncowki..

Data dodania: 2015-05-01 14:52:49, autor: lala

W wieku dojrzewania może mieć miejsce podniecenie seksualne niebędące skutkiem wykonywania danej czynności (ale tylko z przyczyn dojrzewania). O tym jak jest u kobiet, to musisz porozmawiać z kobietą, bo ja się na tym nie znam :)

Data dodania: 2015-05-02 00:23:26, autor: ---

I tak mi pomogles tymi linkami, dzieki! ;)

Data dodania: 2015-05-02 00:46:12, autor: lala

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZR/zblizenia201102-pozadanie.html#

Ja mam jeszcze to :)

Data dodania: 2015-05-03 15:00:39, autor: houston

Nurtuje mnie jeszcze kilka kwestii, więc pozwolę sobie zapytać :D
podniecenie seksualne, czy wywołane przez coś nieczystego?
a nieseksualne, czyli przez np. czytanie książki beż treści seksualnych, tak?

Jeżeli sprawia nam ono przyjemność (przyjne mrowienie w miejscu intymnym), a my nie staramy się fo pozbyć, tylko nadal trwamy w wykonywanej czynności, to nadal nie jest to grzech? ;)

Data dodania: 2016-04-24 12:35:24, autor: lala

A grzech byłby to w wypadku podniecenia seksualnego? Wypowie się ktoś? ;)
Chociaż z drugiej strony to czy to niezatrzymywane podniecenie i nieunikanie go nie jest taką trochę masturbacją? ;o

Data dodania: 2016-04-25 11:44:04, autor: lala

Myślę, że autorowi chodziło o to, żeby się nie bać podniecenia bo jest ono ludzkie i naturalne. Ale czy mamy ignorować całkowicie i jesli mamy możliwość uniknięcia go, dalej je podtrzymywać? Jak np. chłopak się przytula z dziewczyną i czuje podniecenie, to jak je będzie podtrzymywal i je wzmagał, to może ulegnac i pójść dalej .. O to chodzi

Data dodania: 2016-04-25 21:07:26, autor: houston

;)

Data dodania: 2016-04-28 19:41:58, autor: lala

:D

Data dodania: 2016-05-04 17:10:45, autor: houston