Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Czy ksiądz zrozumie?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Czy jak na spowiedzi użyję sformuuowań "seks analny i oralny" to czy ksiądz to zrozumie?
Może to i głupie pytanie ale wolę się upewnić, czy tego nie muszę opisywać ...

Data dodania: 2015-01-13 17:00:04, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Powinien sobie z zrozumieniem poradzić...

Data dodania: 2015-01-13 18:14:49, autor: ---

Hmmm, ja też tak myślę, na prawdę nie mam ochoty mu tłumaczyć co to jest. Prosiłbym o jeszcze kilka odpowiedzi. Dzięki :)

Data dodania: 2015-01-13 18:21:12, autor: ---

To masz moją: myślę tak samo jak Piorun ;)

Data dodania: 2015-01-13 20:23:13, autor: homine

A czy jak użyję takich nazw i czsto hipotetycznie ksiądz nie zrozumie - to czy spowiedź będzie ważna?

Data dodania: 2015-01-14 15:41:46, autor: ---

To może dopyta :)

Data dodania: 2015-01-14 16:34:37, autor: homine

A jak nie? Może jak to wyznam to się go zapytam czy zrozumiał. Jak powie że tak to mimo to będą mnie potem zjadać skrupuły że mimo iż to tak się nazywa to mogłem to opisać.

Data dodania: 2015-01-14 17:09:34, autor: ---

Znając życie pewnie tak...
Więc może nie kombinuj i powiedz księdzu od razu o co Ci chodzi. Wtedy nie będziesz mieć wątpliwości i w końcu zamkniesz ten rozdział w swoim życiu.

Data dodania: 2015-01-14 17:13:52, autor: homine

No dobrze, spróbuję.

Mam cichą nadzieję, że ksiądz przywoła mnie do porządku z takimi dokładnymi opisami, bo teraz mam w planie mówić WSZYSTKO aż do bólu.

Data dodania: 2015-01-14 18:24:29, autor: ---

Powodzenia :)

Data dodania: 2015-01-14 18:42:31, autor: homine

Dzięki :)

Swoją drogą, czy jest taka granica między powiedzeniem wystarczającej ilości rzeczy i nie przedobrzaniem i zaczynaniu być natrętnym?

Data dodania: 2015-01-14 18:48:42, autor: ---

Jakaś jest na pewno...

Data dodania: 2015-01-14 18:52:34, autor: homine

Dobrze, ja już się wyciszam bo chyba w tym przypadku zaczynam być natrętny :)

Dzięki!

Data dodania: 2015-01-14 18:55:00, autor: ---

Tylko jak ja to mam inaczej powiedzieć krótko zwięźle i na temat...

Data dodania: 2015-01-15 19:42:20, autor: ---

pewnie nas sprawdzasz ..zobaczymy na ile mają cierpliwości ??

Data dodania: 2015-01-15 20:08:59, autor: ---

Nie sprawdzam, proszę o pomoc. Nie podchodź tak sakrastycznie.

Data dodania: 2015-01-15 20:13:50, autor: ---

Chrześcijanin wzrasta całe życie ..co czytasz .jakie książki religijne . dla mnie Twoje sprawy to cienka polewka

poczytaj o prawdziwym ludzkim życiu ..sory :)

http://www.psychiatria.pl/forum/nie-wiem-co-robic-pomocy/watek/952982/1.html#p953008

Data dodania: 2015-01-15 20:18:57, autor: ---

Słuchaj, a Ty mówiłeś księdzu, że chcesz poprawić poprzednią generalną? Bo jeśli nie, to w takim przypadku może się na nią nie zgodzić.

Data dodania: 2015-01-15 21:33:23, autor: homine

Mówiłem, to nawet ten sam.

Jeszcze jedno mam do was pytanko:

Czy powinienem spowiadać się z rzeczy "na wszelki wypadek"? Przykładowo już nie pamiętam czy się czegoś dopuściłem, ale mogę to powiedzieć dla wszelkiego.

Data dodania: 2015-01-16 19:49:33, autor: ---

"Czy powinienem spowiadać się z rzeczy "na wszelki wypadek"? " - Ty sobie jakieś żarty robisz? Wyznanie grzechów na wszelki wypadek?

Data dodania: 2015-01-16 20:54:21, autor: homine

Ręki bym sobie uciąć nie dał że się tego czy owego dopuściłem, ale jest taka możliwość. Jeśli jest, to jak tego nie wyznam "na wszelki wypadek" to będzie gdzieś tam zalegać.

Data dodania: 2015-01-16 21:32:14, autor: ---

Każdy ma swoje problemy, jedni mniejsze a drudzy większe. Ale i tak zawsze każdy przejmuje się zazwyczaj swoimi sprawami. Każdemu można powiedzieć, że ktoś ma większe problemy. Ale zawsze każdy chce, by to jego sprawa była ważna...

A co do tamtej sprawy...
Myśli o maturze i egzaminach zawodowych czyli technikum.
Niby pisze o samobójstwie, ale jest bardziej optymistyczna w sprawie swojej przyszłości, bo myśli, że znajdzie pracę. Piszę, bo szkoda jej rodzeństwa. To przykład patologi rodziców, ale po części wyolbrzymia. Nie mam pojęcia co to za obiad?

Data dodania: 2015-01-16 23:49:06, autor: ---