Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Spowiedż św. a komunia św.

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Jeśli byłam w tygodniu u spowiedzi i nie zdążyłam przyjąć komunii św.bo zgrzeszyłam-konkretnie pokłóciłam się z mężem-czy moja spowiedż była ważna?i czy muszę o tym fakcie poinformować spowiednika przy najbliższej spowiedzi?czy kłótnia z mężem jest grzechem ciężkim?

Data dodania: 2016-06-21 11:19:07, autor: iwka412

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Ja bym przyjęła. Ciężko mówić o zwykłej kłótni jako grzechu ciężkim, chyba że faktycznie latały noże i sprawiliście sobie duży ból. Pogodziliście się?

Data dodania: 2016-06-21 12:18:46, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

No oczywiście,że się pogodziliśmy w niedługim czasie-idąc w niedziele do kościoła byliśmy pogodzeni(noże nie latały:),dziękuję za odpowiedz.A jeśli ja już nie przyjęłam komunii to idąc do spowiedzi muszę poinformować o tym że po spowiedzi odmówiłam pokutę ale nie przyjęłam komunii?

Data dodania: 2016-06-21 12:24:32, autor: iwka412

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Nie musisz :) jeśli jest ok, ja bym normalnie przystępowała na Twoim miejscu do Komunii.

Data dodania: 2016-06-21 12:42:37, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję,dziękuję bardzo:)

Data dodania: 2016-06-21 12:45:37, autor: iwka412

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica