Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Pytanie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże
Mam pytania ktore mnie nurtuja a mam nadziej nadzieje ze dostane odpowiedz:
1.Czy popatrzenie sie odruchowo na piersi,tyłek kobiety (bez zadnych reakcji)jest grzechem?
2.Czy wrzucenie zdjecia swojego auta ktore mnie bardzo cieszy to grzech?Wrzucilem zdjecie aby pochwalic sie znajomym.

Data dodania: 2017-07-24 20:43:05, autor: Pedro

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Odruchowo czyli nieświadomie, machinalnie. Nie widzę w tym grzechu. Co innego jakbyś pobudzał sobie wyobraźnie cz jakieś myśli sobie w głowie tworzył. Nie ma tu grzechu moim zdaniem.
2. Raczej nie. To zależy od intencji moim zdaniem. Jeśli chciałeś się pochwalić, sprawić by cieszyli się razem z Tobą, to nie widzę tu grzechu. Chyba, że było to na zasadzie chwalenia się. W stylu: "zobaczcie, na mam! A wy nie!". Wtedy byłby to grzech

Data dodania: 2017-07-26 11:32:50, autor: Kapturek

Ale Pan Jezus wyraźnie mówi, "kto pożądliwie patrzy na kobietę". Lekarze świadomie i dobrowolnie patrzą na piersi, tyłek kobiety, ale nie wykorzystują tego, aby rozkoszować się tym i wykorzystać to do rozbudzenia własnej seksualności.

Data dodania: 2017-07-30 21:12:10, autor: Tazel

A więc tak prostym wtytlumaczeniem jest ze takie patrzenie musi wywolywac u nas podniecenie i checi seksualne z dana osoba?Jezeli patrzymy sobie na nogi kobiety bez zadnych emocji to nie ma mowy o grzechu?

Data dodania: 2017-08-03 07:54:12, autor: Pedro

Ale po co Ty chcesz patrzeć na nogi kobiety? Po co narażać się na pokusę? Rozumiem, że czasem mechanicznie może się to zdarzyć, ale we wszystkim trzeba zachować jakiś umiar. Chyba, że patrzysz, aby kobietę podziwiać, wychwalać...
A co do emocji, to one są obojętne. Rozniecanie, podtrzymywanie ich jest złe. Jeśli nie wykorzystujesz tych nóg, kobiety jako obiekt seksualny, nie masz nieczystej intencji wobec niej, to nie ma grzechu.

Data dodania: 2017-08-03 11:40:46, autor: Tazel

Nie wiem
Mam tak że np.jest teledysk w TV gdzie są ładne dziewczyny.I zyrke sobie na nogi (daje sobie takie pozwolenie)
Ale nie mam nieczystych myśli poprostu popatrze i to wszystko bo naprawde zwracają uwage.Czy może to być zaliczone do porządliwego patrzenia?Nawet nie prowadzi mnie do to podniecenia.A jesli sie pojawia jakies nieczyste myśli to w momencie je lekceważe i zajmuje sie czymś innym.

Data dodania: 2017-08-18 10:51:40, autor: Pedro

Jeśli twoim motywem działania nie jest nieczystość, lecz chcesz je podziwiać, to trudno tutaj mówić o grzechu...

Data dodania: 2017-08-18 11:26:26, autor: Tazel

Ogromne Dzięki
Za odpowiedzi Użytkowniku.
Pozdrawiam.

Data dodania: 2017-08-18 11:27:48, autor: Pedro