Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Grzech

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Pare lat temu grałam w gry dla dorosłych poszłam sie wyspowiadac mowiac ze mialam nieczyste mysli i czyny dodam ze mialam wtedy jeszcze inne grzechy z tej kategorii.Nie jestem pewna czy ten grzech został mi odpuszczony.Przypomnialam sobie o tym grzechu nie dawno poszłam do spowiedzi z karteczką z grzechami aby ich nie zapomniec byl tam również ten grzech i gdy miałam go juz powiedziec to w myślach stwierdziłam ze nie popełniłam go od tamtego czasu a wyspowiadałam sie juz z niego i w koncu go nie powiedziałam.Teraz nie wiem czy to nie było zatejenie grzechu dodam ze po spowiedzi przyjmowałam komunie. I nie wiem czy byłam godna. Moje sumienie nie daje mi spokoju czały czas o tym myśle.Proszę o pomoc.

Data dodania: 2017-08-04 11:57:32, autor: 2990957

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Nie kierowałaś się myślą: "Mam ten grzech, ale nie powiem". Przy niewyznaniu tego grzechu towarzyszyła Ci inna myśl. Więc nie można mówić tu o świadomym zatajeniu. ALe grzech warto wyznać na kolejnej spowiedzi.

Data dodania: 2017-08-04 16:46:44, autor: Kapturek

Serdecznie dziękuję za odpowiedź to wiele dla mnie znaczy.

Data dodania: 2017-08-04 18:23:07, autor: 2990957

Szczęść Boże!
Twoja spowiedź i komunia jest ważna. Nie miałaś intencji, aby coś zataić. Jeśli ksiądz niczego nie dopytywał o okoliczności, czy też dokładniejszy opis grzechu, a udzielił rozgrzeszenia, to Spowiedź jest ważna, o ile twój grzech był nieczystą myślą, czy nieczystym czynem. Stanowczo odradzam używania takich określeń, ale jeśli ksiądz udzielił rozgrzeszenie, to zapewne wiedział o co chodzi. Żałowałaś za grzech, nazwałaś go tak jak potrafiłaś, więc nie widzę potrzeby wracania do przeszłości. Gdy spowiadałaś się z nieczystych czynów na pewno nie ma potrzeby precyzowania, ze chodziło przykładowo o masturbację. Ale jeśli żałowałaś - fakt ze się poprawiłaś świadczy o tym dość dobitnie - to pamiętaj, że Bóg na pewno Ci wybaczył. Nie ma potrzeby, ba wręcz nie powinnaś spowiadać się z tych grzechów jeszcze raz. Jego łaskawość niech skłania Cię do dziękowania Mu, ale żadnej spowiedzi nie powtarzaj.
A co gry, to nie wiem, czy tam zgrzeszyłaś, bowiem nie wiem o jakiej treści mówimy, jakie intencje tobą kierowały, do czego wykorzystywałaś tą treść...
OCEŃ SAMA:
http://www.teologia.pl/m_k/zag06-4g.htm
Z Bogiem.

Data dodania: 2017-08-04 19:52:51, autor: Tazel

Pani Kapturku, a wiadomość Pani przeczytała ?

Data dodania: 2017-08-04 19:58:18, autor: Tazel

Dzięki i za odp i za link.Naprawdę mi pomogles.

Data dodania: 2017-08-04 20:00:10, autor: 2990957