Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Problem

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam, mam problem z pewnym grzechem, ponieważ zmagam się ze swoim chlopakiem z nieczystoscią, to do tej pory spowiadalam się tylko ze współżycia, jednak ostatnio moja siostra zapytała mnie czy spowiadam się też z antykoncepcji, i tu jest wlasnie ten problem, bo tego nie robiłam... myslałam, że samo współzycie pozamałżenskie juz jest i tak złe, że nie muszę mówic jak to robiłam, czy z antykoncepcją czy bez, czy moze stosunek przerywany.. po prostu nie byłam tego świadoma.. ale teraz kiedy sobie juz to uswiadomilam, to zastanawiam się czy przy kolejnej spowiedzi muszę to wyznać, jak tak to w jaki sposób? wiem, że jest cos takiego, że jak się nie wyznało jakiegos grzechu nieświadomie, to on i tak został odpuszczony, ale i tak warto go powiedziec przy następnej spowiedzi.. no i własnie nie wiem co mam robić.. bardzo proszę o pomoc..

Data dodania: 2017-08-21 12:05:45, autor: Paeonia

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Grzech ten został odpuszczony ale trzeba wyznać go na kolejnej spowiedzi. Powiedz, zgodnie z prawdą, że nie wiedziałaś, że musisz też z tego się spowiadać (chociaż chyba to oczywiste, że antykoncepcja jest grzechem, a spowiadać się trzeba z każdego grzechu ciężkiego). Jeśli się zapomni o jakimś grzechu ciężkim to koniecznie trzeba go wyznać na kolejnej spowiedzi

Data dodania: 2017-08-23 21:44:44, autor: Kapturek

Dziękuję za odpowiedź :)

Data dodania: 2017-08-24 13:52:46, autor: Paeonia