Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Dwa Pytania

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże
Mam pare pytań skierowane do was oraz do księdza:
1.Kiedyś z pare lat temu poszedłem do kosza i znalazłem w nich wyrzucone rajstopy mamy.Podnieciło mnie to i sie nimi zmasturbowałem.
Poszedłem do spowiedzi i wyznałem grzech masturbacji lecz nie powiedziałem "masturbowałem sie w rajstopach mamy" ale powiedziałem "nie miałem szacunku do ubrania mamy".Czy to było istotne wtedy czy ta spowiedz jest ważna?
2.Druga sprawa dotyczy OC za samochód.Mam samochód na mamę (ponieważ na mnie były by drogie koszty).I w ubezpieczalni Pan tam doradzał oferty by było najtaniej i zapisał mame jako (lekarz NFZ) aby było taniej ,a moja mama pracuje jako higienistka stomatologiczna.
I teraz nasuwa się pytanie czy to grzech oszustwa? Ten Pan wpisał mame pod lekarza NFZ abyśmy mniej płacili za auto.

Data dodania: 2017-08-21 14:25:43, autor: Pedro

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Szczęść Boże!

1. Jeśli dalej masz problem z masturbacją i tą całą sferą niepoukładanej seksualności, to należy udać się do seksuologa oraz psychologa.
A, co do spowiedzi, to oczywiście, że nie wracać. Jeśli żałowałeś, nie taiłeś, nazwałeś grzech tak jak potrafiłeś, to dlaczego miałaby być nieważna? Księdza "interesowałyby" tylko okoliczności, które mogłyby wpłynąć na mniejszy lub większy ciężar winy. Czy zrobiłbyś to młotkiem, gwoździem, koszem na śmieci, to i tak nic nie zmieni. Jedynie wpłynie na radę księdza, aby ktoś udał się do psychiatry, psychologa itd... No chyba, że te rajstopy przypominały Ci Twoją matkę i użyłeś Jej obraz jako obiekt seksualny, no wtedy to już trzeba to leczyć.
2. O to pytać spowiednika.

Z Bogiem.

Data dodania: 2017-08-21 16:23:40, autor: Tazel

Widzisz Bracie wszystko uwazam za grzech.Ostatnio dziewczynka siedziala na lawce z nogami na lawce ja popatrzalem tak odruchowo w krocze i obwiniam sie o pedofilie.Nic nie czulem oczywiscie bez zadnego podnoecenia.Ale sie obwiniam i niewiem czy nie wyznac tego przy spowiedzi co sadzisz?

Data dodania: 2017-08-22 14:56:11, autor: Pedro

Nie wiem, czy czasem spojrzałeś w miejsce intymne tej dziewczynki ze strachu przed patrzeniem w miejsca intymne...
Jeśli się czegoś boisz, to następnym etapem będzie wykonywanie danej czynności, aby ten lęk uspokoić. Czyli nie patrzysz, aby rozbudzić swoją seksualność, czy po prostu w niegodziwym celu, tylko patrzysz, aby uspokoić lęk...

Czynnik podniecenia nie wyznacza materii, bowiem można mieć nieczystą intencję, a podniecenia nie będzie lub po prostu nie ma się nieczystej intencji, a owe podniecenie nastąpi...

Nie miałeś nieczystej intencji, aby dziewczynkę wykorzystać, tylko przez przypadek zobaczyłeś miejsce intymne, czego też nie wykorzystałeś w niegodziwym celu...

Dlaczego to miałoby być grzechem??

Data dodania: 2017-08-22 15:40:28, autor: Tazel

No wlasnie niewiem widzisz zamartwiam sie takimi sprawami.

Data dodania: 2017-08-22 15:47:52, autor: Pedro

2. Jeśli zapytasz spowoednika, to daj znać, bo też mnie interesuje podobny temat :)

Data dodania: 2017-08-23 18:35:51, autor: lala

Jeśli chodzi o 2, to moim zdaniem jest to oszustwo - nie da się komuś tego co się mu nalezy (czyli firmie ubezpieczeniowej)

Data dodania: 2017-08-23 22:16:35, autor: Kapturek

Tzn. mi dokładnie chodzi o to, że jeździłabym autem rodziców, ale ubezpieczanym normalnie, a żeby jeździli młodzi kierowcy, powinno się płacić więcej, coś w tym stylu chyba. Tłumaczą to tym, że młodzi kierowcy STATYSTYCZNIE powodują więcej wypadków. Uważam, że młodszy wcale nie znaczy gorszy, czy mniej rozsąsny, to nie jest reguła...

Data dodania: 2017-08-23 22:54:41, autor: lala