Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Czy są to grzechy cięzkie ?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże, prosze pomóżcie mi w decyzji czy ponższe czyny są grzechami ciezkimi
1.Nie wydaje mi sie zeby byl to grzech ciezki ale moge sie mylić , czy czarny humor jest grzechem , poprostu śmieszy mnie to poczucie humoru które jest absurdalne, nie przekładam tego na rzeczywistość szanuje osoby niepełnosprawne itp. I mam pytanie czy oglądanie obrazków tzw . memów o takowej tematyce jest grzechem, i np gdy ogladam to z kolegami nas to śmieszy, czesto sa tam takze memy z jakimiś podtekstami i rozne sprośne żarty które nie wywołują nieczystych myśli są w forme zartu śmieją się z takich bardziej patowych sytuacji
2.Była sytuacja w szkole że kolega mi dokuczal , pisalismy a on mnie caly czas dlugopisem malowal, nie reagowal jak mu mowilem ,, daj mi spokoj ,, i np mowilem do kolegi obok ze ten kolega co mnie malowal ze jest coraz glupszy itp zeby mi dal spokoj. Kilka razy sam go pomalowalem zeby poprostu przestał , mowilem mu tez ze jest porąbany , podupc*ny i zeby wydupial ale nie wyzywając go tylko bardziej pytajac , juz do konca nie pamietam i zeby tak siostrze robil itp. Krótko mowiac irytowal mnie, ale mimo to nie zrobilem mu krzywdy poniewaz nawzajem czasami sobie dokuczamy itp.
Mam do was pytanie czy są to grzechy ciezkie ?
Z góry dziekuję za pomoc :)

Data dodania: 2017-11-23 18:08:31, autor: mateusz90

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Myślę, że nie jest to grzech ciężki, bo nie naśmiewasz się z konkretnych osób. Nie obrażasz nikogo konkretnie. Choć to nieładnie śmieć się z niepełnosprawnych ;) ale myślę, że to grzech ciężki nie jest. Jeśli oglądasz memy z podtekstami i masz mimowolne skojarzenia, to grzechem to nie jest. Wywołanie skojarzeń - nieczystych myśli, celowe szukanie takich memów, grzechem mogłyby być.
2. Obrażałeś kolegę, bo Ci dokuczał. Nie chciałeś go obrazić, tylko się z nim droczyłeś. Dobrze rozumiem? Nie widzę tu grzechu ciężkiego.

Data dodania: 2017-11-24 19:58:37, autor: Kapturek

Dziękuję Ci za pomoc , po dłuższym namyśle tak samo myślałem ;)

Data dodania: 2017-11-26 17:20:05, autor: mateusz90