Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: alkohol

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam,
czy sama chęć upicia się, „marzenie o tym", jeśli w rzeczywistości do tego nie dojdzie (nie że piję, ale nic z tego, tylko po prostu), jest też grzechem? jeśli tak, to ciężkim?

Data dodania: 2017-12-12 16:43:47, autor: gab002

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Ile masz lat? I czemu o tym marzysz?

Prowadzenie takich fantazji nie jest w porządku. Może Cię w ten sposób pociągać już ku czynom. Grzech może zacząć już myślach.

Czy to grzech ciężki? Jeśli to jednorazowa sytuacja, nie jesteś pewien/pewna materii, to raczej nie jest to grzech ciężki. Co mówi Ci Twoje sumienie? Myślę, że czyn ten nie wyrządza wielkiego zła i nie sądzę by powodował utratę łaski uświęcającej.
Przeproś Boga i po prostu nie rób tego więcej, by nie zapraszać większego zła.

Data dodania: 2017-12-13 20:37:42, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica