Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Mięso w piątek.

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Proszę o radę. W najbliższy piątek szefowa zaprosiła nasz dział na obiad urodzinowo-pożegnalny jak to określiła. Odmówić nie mogę. Co mam zrobić w przypadku gdy będzie to jakieś danie mięsne i nie będzie innego wyboru? Dodam, że w zeszłym byłam u spowiedzi i już dziś się denerwuję bo nie wiem co mam wtedy zrobić. Proszę o jakąś radę.

Data dodania: 2017-12-12 16:57:45, autor: grazyna2529

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Może zapytaj spowiednika?

Kiedyś na jakimś kazaniu usłyszałam jak ksiądz mówił by w takich wypadkach jeść mięso (gdy nie ma innego wyboru) by nie urazić gospodarzy. Bo to nie ładnie ;)
Zamiast wstrzęmieźliwośći można wypełnić jakieś uczynki miłosierdzia.Data dodania: 2017-12-13 20:39:51, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica