Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Choroba

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Bardzo proszę o poradę. Z środy na czwartek dopadła mnie grypa żołądkowa(chyba).Lekarz kazał trzy dni spędzić w łóżku a zwolnienie lekarskie dał do 19 grudnia.Zapytałam czy mogę iść w niedzielę do Kościoła a on odpowiedział że nie, że dopiero w święta.Sęk w tym, że byłam już u spowiedzi przedświątecznej, czuję się w miarę dobrze i chciałabym pójść jutro na mszę ale z drugiej strony boję się, że kogoś zarażę bo wyczytałam że tą chorobą zaraża się jeszcze po ustąpiniu objawów. Bardzo chciałabym pójść do Kościoła. Proszę o szybką radę!

Data dodania: 2017-12-16 10:38:39, autor: grazyna2529

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Nie wiem czy tutaj ktoś da Ci jasną odpowiedź. Nie pójdziesz do kościoła - ok, pójdziesz - też ok. Musisz sama podjąć decyzję.
Zdrowia!

Data dodania: 2017-12-16 13:40:00, autor: homine

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Jednak nie poszłam na mszę. Wszyscy twierdzą, że grzechu nie mam. Ale w poniedzidziałek rano mąż zawiózł mnie do mamy, gdzie w czasie choroby spędziłam większość czasu, bo w domu byłabym sama i musiałabym wychodzić na dwór, żeby podłożyć do pieca, który jest w piwnicy. Ale nie to mnie gryzie. Dręczy mnie to, że około dziesiątej mama wyciągnęła mnie do sklepu bo chciała mi kupić wypatrzony wcześniej sweter. Więc pojechałam z nią.Miało być w tę i z powrotem a zeszło półtorej godziny. A teraz mnie sumienie dręczy że nie poszłam w niedzielę na mszę ale do sklepu już tak. Czy tym damym popełniłam grzech , bo już się w tym pogubiłam a dodam że jestem straszną skrupulantką. Proszę pomóżcie.

Data dodania: 2017-12-19 11:38:02, autor: grazyna2529

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Przecież w niedzielę nie poszłaś z powodu choroby, więc grzechy nie masz

Data dodania: 2017-12-19 20:11:06, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica