Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Czy to jest grzechem?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Otóż, zastanawiam się czy bycie fanem lub czytanie ,,fanifc’ów’’ z jakiegoś serialu/filmów o typowych avengers’ach/anime jest grzechem? czy nie jest to bałwochwalstwo lub czy nie jest to złamanie 1 przykazania? Potrafię spędzić bardzo dużo czasu na takich stronach....., chociaż przeznaczam czas na codzienne obowiązki lub modlitwę, a to traktuje tylko jako formę naprawde wciągającej MNIE rozrywki.

Przepraszam jeżeli słabo napisałem o co mi chodzi. ;)

Data dodania: 2018-01-20 17:55:52, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Pozwól, że nie wypowiem się odnośnie pierwszej części Twojego pytania. Musisz sam sobie odpowiedzieć czy rozrywka przysłania CI Boga, czy zabiera należne Jemu miejsce. Sama rozrywka jest człowiekowi potrzebna, ale jeśli wymyka Ci się to spod kontroli to warto uważać. Z niczym nie można przesadzać. Piszesz, że spędzasz na tym bardzo dużo czasu i to mnie niepokoi. Jeśli przysłania Ci to rzeczywistość, jeśli ciągle o tym myślisz, jeśli Zajmuje to większość Twojego czasu to jest to niepokojące. pomyśl czy to rozrywka czy już jakiś rodzaj uzależnienia? Pasje, zainteresowania, gry, filmy itd nie są złe. Są sposobem na relaks , na spędzanie czasu wolnego itp. Ale gdy coś wymyka się spod kontroli to znak, że trzeba ułożyć od nowa sposób spędzania czasu. Z niczym nie można przesadzać. Rozrywka jest potrzebna, jest dobra, ale nie może dominować naszej codzienności

Data dodania: 2018-01-21 18:21:48, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica