Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Grzech

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże, mam kilka pytań dotyczących danych sytuacji 1) Czy jezeli calowalam psa, nie zwykłym cmoknieciem tylko tak bardziej "jak ludzie całujący się w filmach", ale nie było żadnego podNie cenia, nieczystych myśli to mam grzech? 2) Czy jezeli przypomniało mi się jak czytałam co jest napisane na opakowaniu prezerwatyw i przypomniałam sobie co tam było napisane to mam grzech? 3) Czy czerpanie przyjemności tak jakby z "naciskania" na pęcherz, gdy robiłam to przez bardzo długi czas kilka razy dziennie jest grzechem? Nie było żadnego podniecenia.

Data dodania: 2018-01-23 15:24:41, autor: Weronikades

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Jeśli po prostu całowałaś psa tak jak każdy, to nie widzę tu grzechu.
2. Nie
3. Myślę, że tak. Piszesz, że czerpałaś z tego przyjemność. w tym celu to robiłaś, więc moim zdaniem jest to grzech. Jeśli nie widziałaś, że to co robisz jest grzechem, to masz grzech lekki.

Data dodania: 2018-01-23 21:41:45, autor: Kapturek

Czyli jeżeli nie wiedzialam, że to co robiłam to grzech, to nie musze się z tego spowiadac? Co do tego całowania. Ja nie calowalam go tak jak inni, nie były to zwykle cmokniecia w pyszczek tylko takie bardziej namiętne. Jak u ludzi. Nie wiem jak to wyjaśnić. Boje się, że był to grzech ciezki.

Data dodania: 2018-01-24 15:00:50, autor: Weronikades

Byłaś już u spowiedzi? czy nadal oczekujesz odpowiedz?

Data dodania: 2018-01-26 19:36:54, autor: Kapturek

Juz byłam, mam to za sobą. Dziękuję.

Data dodania: 2018-01-26 19:50:18, autor: Weronikades