Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Czy w Wielki Post można grać w gry planszowe?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witajcie! 1.Jak jestem u babci z rodzicami, to od jakiegoś czasu gramy w chińczyka. Jest przy tym śmiech, emocje i wiadomo, że zachowanie dosyć głośne. Jutro też chyba jadę do babci, ale nie wiem czasem czy granie w powyższy sposób będzie grzechem. Czy to się zalicza do zabaw hucznych?
2. Mam problem w pokoju z grzybem/pleśnią. Pojawia się na suficie i w komandorze. Jedną jego ścianą jest sciana pokoju. I właśnie tam na tapecie wyszła pleśń i chyba trochę na drewnie. Oprócz tego na niektóre rzeczy, które trzymam w szafie również pojawia się czasem pleśń bądź grzyb. To dosyć duże zniszczenia i obawiam się że jest tu moja wina. Np.za rzadko wietrzony pokój buty pod podeszwą mokre wkładałam chyba czasem do środka, szczoteczka do zębów mokra, owoce w środku i może od tego się to pojawiło. W innych pokojach poza kuchnią i łazienką też się pojawił grzyb/pleśń, ale się obawiam, że w moim pokoju jest to z mojej winy. Czy popełniłam grzech ciężki? Postaram się częściej wietrzyć i unikać wkładania mokrych/wilgotnych rzeczy do szafy, ale co jeśli on się będzie dalej rozwijał z mojej winy? Czy wtedy też popełnię grzech ciężki?

Data dodania: 2018-02-13 16:51:53, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Myślę, że w wielkim poście można grać w planszówki. To nie jest impreza tylko rodzaj rozrywki. W Wielkim Poście można się śmiać, uśmiechać, żartować.
2. Nie

Data dodania: 2018-02-13 20:10:56, autor: Kapturek

Dziękuję za pomoc :)

Data dodania: 2018-02-13 21:10:20, autor: Red cherry