Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: "Grzebanie" w grzechach

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

1.Czy "grzebanie" w grzechach jest grzechem ciężkim, jeśli może prowadzić do skrupułów ?
2.Wczoraj, przeglądając moje dawne pytania zobaczyłam, że podczas jednej spowiedzi zapomniałam wyznać grzechu i nie pamiętam czy później go wyznałam. Mam na następnej spowiedzi do tego wrócić?
Pozdrawiam :)

Data dodania: 2018-02-16 08:26:17, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Zależy co rozumiesz przez to grzebanie. Jeśli chodzi o badanie sumienia, analizowanie sytuacji by sprawdzić czy popełniono grzech ciężki to nie jest to grzechem.
2. Jesli był to grzech ciężki to wyznaj zaznaczając, że nie jesteś pewna czy już go wyznałaś. Zrób to dopiero na kolejnej spowiedzi. Do tej pory normalnie komunikuj

Data dodania: 2018-02-16 20:06:19, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Oki, dzięki za odpowiedź :)

Data dodania: 2018-02-18 15:01:42, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica