Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Czy ten "kawał" obraża Pana Boga ?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże! Mam pytanie odnośnie "kawału", który pojawia się w pewnej grze, w którą gram. Brzmi on "Wstajesz z grobu jak nowonarodzony... i nawet nie musisz czekać trzech dni!". Czy ten tekst obraża Pana Boga? Czy powinienem nie grać w tą grę i usunąć konto?

Data dodania: 2018-02-20 18:48:44, autor: Aqem

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Szczęść Boże!
A wcielasz się tam w jakąś "nieumarłą" postać? Ogólnie tekst ten moim zdaniem ewidentnie naśmiewa się Boga a może bardziej z wierzących

Data dodania: 2018-02-20 19:41:07, autor: Kapturek

Ja tutaj nie przesadzałbym, jest też zabawne nawiązanie do grobu Józefa z Arymatei:

Józef z Arymatei oddaje swój grób i ludzie się pytają :

- Józefie taki piękny grób oddałeś za darmo?!

A Józef na to:
- Spokojnie, to tylko na trzy dni.

Nie wiem, co owa gra zawiera w sobie, jaką ma fabułę. Nie mogę ocenić, czy dana gra jest dobra dla katolika, nie znając jej ;).

Z Bogiem.

Data dodania: 2018-02-20 21:49:52, autor: Tazel

Jest to gra fantastyczna, karcianka, ten kawał w sumie raczej nic nie wnosi w fabułę, po prostu jak się chce sprawdzić kartę to są takie teksty krótkie (ich celem jest prawdopodobnie rozśmieszyć kogoś) i właśnie przy tej karcie (która wskrzesza umarłą jednostkę) jest ten tekst, nie wiem czy ten "kawał" obraża Pana Boga i czy mogę grać w tą grę. Proszę jeszcze o wypowiedzi. (W tą grę w sumie nie gram zbyt często ostatnio, ale nie wiem, czy usuwać konto, z tym jest trochę problemów, bo chyba nawet trzeba dokument potwierdzający tożsamość ukazać więc...) Samo granie w nią złego wpływu na mnie raczej nie ma, ale ten "żart"...

Data dodania: 2018-02-20 22:16:53, autor: Aqem