Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Rozmowy z mamą/czytanie książek

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Jeśli ktoś ma natrętne myśli albo może mu to zaszkodzić, to niech nie czyta.
1. Chciałabym się spotkać z taką znajomą, którą poznałam przez internet, ale mieszka u mnie w mieście. I wiadomo, że mamie powinnam powiedzieć o tym spotkaniu, tym bardziej, że będę musiała tam dojechać. Tylko właśnie moja mama jest troskliwa i boje się, że będzie mówić, że nie wiem kto jest po drugiej stronie, że to może być ktoś, kto chce mnie wykorzystać itp. I teraz jeśli ja moją mamę zacznę uspokajać, powiem że może patrzeć z kim się spotkam, że nie ma czego się bać, to podejdzie to pod rozmowę dot.VI przykazania? Czy to będzie grzech ciężki?
2. Mam do przedstawienia lekturę dodatkową na język polski. Tylko, że w książce, którą czytam są nieczyste stwierdzenia, słowa takie jak ’mały diabeł’ itp. I czy jeśli fabuła i sens jest inny, to mogę przedstawić tą książkę czy lepiej nie, żeby nikogo nie zgorszyc? Aktualnie chyba wszystkie książki jakie mam mają coś nieodpowiedniego :/
Pozdrawiam :)

Data dodania: 2018-02-19 09:45:51, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Jest ok.

Data dodania: 2018-02-19 19:24:27, autor: homine

Czyli to nie grzechy? Dziękuję i pozdrawiam :)

Data dodania: 2018-02-19 19:53:58, autor: Red cherry

Bo mam wątpliwości i przepraszam za dociekliwość :/

Data dodania: 2018-02-19 20:40:51, autor: Red cherry

A ja nie mam wątpliwości :)

Data dodania: 2018-02-19 21:59:18, autor: homine

Oki, dziękuję za odpowiedz:)

Data dodania: 2018-02-21 13:16:33, autor: Red cherry

Widzę, u Ciebie przeogromny problem skrupulanctwa. Może coś zacznij działać z tym? Zamęczysz się...

Data dodania: 2018-02-20 00:50:17, autor: plm

Nie wiem czy to skrupulanctwo, bo tutaj chodzi o to, że nie zawsze potrafię z pewnością ocenić czy coś jest grzechem

Data dodania: 2018-02-21 13:18:51, autor: Red cherry

To może być skrupulanctwo, bo dzielisz włos na czworo, rozbrajasz drobiazgi i widzisz zło w drobnych sytuacjach. Wątpliwości w ocenie grzechu mogą o tym świadczyć. Bóg nie jest katem ani drobiazgowych księgowym, który wylicza uchybienia. On jest miłością i pragnie być cieszyła się razem z Nim życiem, które Ci dał

Data dodania: 2018-02-21 20:05:18, autor: Kapturek