Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Sprawienie komuś przykrości / zwolnienie z obietnicy

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

1. Czy jeśli ktoś do mnie pisze, ale nie mam ochoty z nim pisać, więc nie wyświetlam, to jeśli jest mu z tego powodu przykro to popełniam grzech ciężki?
2. Wczoraj byłam u spowiedzi i poprosiłam księdza, aby zwolnił mnie z obietnicy, ale nie wiem czy to zrobił, bo nie słyszałam, aby mówił, że to robi. Czy ta obietnica już mnie w takim razie nie obowiązuje?
Pozdrawiam:)

Data dodania: 2018-02-24 10:07:17, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Szczęść Boże!

Ad.1 Nie.
Ad.2 Ale nic Ci nie powiedział, wgl się nie odezwał? Zignorował Ciebie?

Data dodania: 2018-02-24 16:32:36, autor: Tazel

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dawał naukę i zapytał się o co dokładnie chodzi (mógł nie usłyszeć szczegółów, bo była w tym czasie Msza), ja mu jeszcze raz powiedziałam, tylko tym razem nie zaznaczyłam, że proszę o zwolnienie z niej, ale zrobiłam to przed jego pytaniem, więc nie wiem czy mnie zwolnił z niej czy nie :/

Data dodania: 2018-02-24 16:36:52, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Co mam w tym przypadku zrobić? Bo sama nie wiem :/

Data dodania: 2018-02-24 16:55:49, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Tzn.nie powiedział "o co dokładnie chodzi?" tylko podpytał inaczej, nie pamiętam dokładnie

Data dodania: 2018-02-24 17:21:32, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

poproś o zwolnienie przy okazji następnej spowiedzi. Trudno uwierzyć, że kapłan Cię zignorował. Ale jeśli nie pamiętasz jak było, czy zwolnił czy nie, to nie analizuj tego. Poproś ponownie.

Data dodania: 2018-02-25 20:38:34, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica