Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Wątpliwości

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże. Chciałbym się zapytac czy jeżeli mamy wątpliwości czy dany grzech popełniliśmy czy nie to czy trzeba sie z tego grzechu spowiadac co nie jesteśmy pewni czy to popełniliśmy.kiedyś mi jeden ksiądz doradzał żeby się tylko z grzechow ciężkich spowiadac... Tylko ja nie mam grzechow ciężkich a zawsze jest pełna lista grzechow co nie wiem czy aby napewno dany grzech popenilem . Co mam zrobić z tymi wątpliwościami? Mieszkam za granica i nieznam tak jezyka to ciężko o stałego spowiednika.

Data dodania: 2018-03-02 22:22:18, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Mamy obowiązek spowiadać się z grzechów ciężkich. W sytuacji grzechu ciężkiego raczej nie ma się wątpliwości. Trudno powiedzieć skąd Twoje wątpliwości na temat czy coś jest grzechem czy nie, czy popełniłeś czy nie. Módl się do Ducha Świętego przed każdym rachunkiem sumienia. Proś o światło. Z reguły wątpliwości świadczą o tym, że grzechu nie było. Ale nie wiem czy tak jest w Twoim przypadku. Zawsze można być bardzo skrupulatnym, albo wręcz przeciwnie lekceważyć niektóre rzeczy (niekoniecznie celowo). Proś Jezusa i Ducha Świętego by prowadzili Cię przez spowiedź, proś byś oskarżał się tylko z rzeczywistych grzechów, oddawaj spowiedź Jezusowi - On Cię poprowadzi

Data dodania: 2018-03-04 09:34:02, autor: Kapturek

Ja słyszałam, że jeśli mamy wątpliwości, czy popełniliśmy grzech czy nie - to lepiej to zostawić. Z kolei, gdy mamy wątpliwości co do wagi grzechu (czy był ciężki czy nie) - lepiej się wyspowiadać.

Data dodania: 2018-03-04 23:13:08, autor: homine