Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Spowiedź Święta

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże
Niedawno bylem u spowiedzi i jakiś czas przed spowiedzia Ciężko mi było ocenić jeden grzech ( trochę mam problem z skrupulami )czy ciężki czy lekki a może to nie grzech nie wiedziałem naprawdę . Wachalem się czy powiedzieć ten grzech na spowiedzi czy jednak to blachostka i można pominąć... Pominelem ten grzech na spowiedzi i wydawało mi sie ze odbyłem dobrą i wartościowa spowiedz... Po jakimś czasie przyszła mi myśl jeśli pominelem ten grzech to czy to nie jest zatajenie (choć nie miałem zamiaru zataic ) i czy spowiedz była ważna?Trochę się zaniepokoilem ( może szatan podsuwa takie myśli ?) Proszę o radę. Co o tym myślicie?

Data dodania: 2018-03-07 22:40:38, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Spowiedź jest ważna. Pominąłeś bo nie byłeś pewny, czy to grzech. by spowiedź była nieważna to w chwili spowiedzi musiałbyś mieć pewność, że był to grzech ciężki a mimo to go nie wyznać. Ty nic nie zataiłeś. Po prostu nie wiedziałeś. Nawet jeśli był to grzech to Boże Miłosierdzie też go objęło. Ty nie miałeś złych intencji więc spowiedź jest ważna. Nie wchodź w te myśli. Ignoruj je. Ciesz się Bożą łaską.
A gdy by Cię to niepokoiło, ta sprawa czy to grzech był, to powiedz na następnej spowiedzi. A teraz normalnie przyjmuj Komunię Świętą bo jest w łasce :)

Data dodania: 2018-03-10 08:45:57, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Bardzo dziękuję za odpowiedź ☺
Jeszcze się tak zastanawiam jeżeli człowiek ma watpliwosci czy ciężki grzech czy lekki i pominie się ten grzech przy spowiedzi to też wszystko jest ok ?

Data dodania: 2018-03-10 13:24:12, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Obowiązkiem jest wyznanie grzechów ciężkich. jeśli nie ma się problemów ze skrupułami to grzech wątpliwy należy wyznać. Więc jeśli nie jest się pewnym czy grzech półciężki to trzeba go wyznać. Taka jest ogólna zasada.
W Twoim wypadku było inaczej. nie wiedziałaś co zrobić. Uznałeś że robisz dobrze. Liczą się intencje.

Data dodania: 2018-03-10 13:47:25, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Bardzo dziękuję☺. Bóg zapłać!

Data dodania: 2018-03-10 14:11:37, autor: Rafal8473

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica