Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Czy nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu to grzech ciężki?

Data dodania: 2018-03-09 15:42:04, autor: Kotka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

--- komentarz wykasowany ---

Data dodania: 2018-03-09 17:09:42, autor: Bogusław

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Może to być grzech ciężki. Oczywiście. Ale nie każde obżarstwo nim będzie. Czasem, jak zjemy ponad miarę, to będzie to grzech lekki. jeśli jemy czy pijemy i czujemy już się źle, boli nas brzuch, chce nam się wymiotować, a my dalej jemy, to będzie to grzech cieżki. Gdy po prostu zjesz więcej, to nie ma grzechu cieżkiego

Data dodania: 2018-03-10 08:41:24, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję za odpowiedź. Pytałam się o to, ponieważ wczoraj poczułam się źle po zjedzeniu obiadu - chyba za dużo zjadłam. Po obiedzie chyba przez 4 godziny nic nie jadłam i piłam, ale później, gdy już nawet poczułam się głodna, zjadłam trochę żelków.

Data dodania: 2018-03-10 12:36:55, autor: Kotka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Wszystko jest ok ;)


Data dodania: 2018-03-10 13:47:59, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica