Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Pytania o grzech

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

JEŚLI KTOŚ MA PROBLEM Z NIECZYSTYMI MYŚLAMI LUB WIE, ŻE PRZECZYTANIE TEGO MOŻE MU ZASZKODZIĆ, TO NIECH NIE CZYTA.
Witajcie, mam pewien problem. Otóż dzisiaj spotkała mnie już druga sytuacja, kiedy miałam nieczyste sny, których nie chcę. Czasem się przez to budzę mając nieczyste odczucie, które też odrzucam. Zdarza mi się przed snem czegoś napić i się zastanawiam czy czasem przez pełny pęcherz coś takiego mi się nie dzieje. To już kolejna sytuacja, a nie chciałabym trwać w wątpliwościach. Moje pytanie jest takie : czy jeśli się napije np. herbaty przed snem i przez to mam nieczyste sny i odczucia, to popełniam grzech? Właśnie raz (albo więcej razy, już nie pamiętam) obudziłam się z pełnym pęcherzem przez jakiś straszny sen i później bałam się wstać do toalety, ale nie chciałam dokońca narażać się na grzech, jednak zasnęłam.
I mam jeszcze jedną sprawę. Czasami zdarza mi się taka sytuacja, kiedy czytam jakiś tekst, przewijam stronę internetową, facebooka i nagle zobaczę fragment jakiegoś słowa, obrazu co na pierwszy rzut oka wydaje mi się nieczysty, jednak i tak na niego spojrze, ale nie po to, aby zgrzeszyć, nawet nie potrafię wyjaśnić dlaczego, czasami może z ciekawości co to, a może mimowolnie, jednak nie mam złych intencji. Czy to jest grzech?


Data dodania: 2018-03-26 20:19:00, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Nie masz złych intencji, to wszystko dzieje się mimowolnie. Sama tak napisałaś ;) Nie masz więc żadnego grzechu. Przez herbatę nie masz nieczystych myśli. Chce Ci się pić to pijesz. A to co dzieje się przez sen nie jest Twoją winą. Samo się dzieję. Do tego to odrzucasz. Nie masz grzechu

Data dodania: 2018-03-26 21:07:08, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Oki, dziękuję za odpowiedź :)

Data dodania: 2018-03-27 22:06:31, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica