Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Pytanie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam
Mam pytanie odnośnie spowiedzi. Dziś do niej przystąpiłam, wyznałam grzechy, powiedziałam o tym, że czasem spotkałam się z moim byłym chłopakiem,wszystko kapłanowi powiedziałam, natomiast zapomniałam odpowiedzieć to, że czasem wykorzystywałam sytuację żeby np coś mi kupił. Przypomniałam sobie to, ale uznałam, że to nie było istotne i nie dopowiedzialam tego. Czy moja spowiedź była ważna? I czy jeśli w drodze do domu przypomniał mi się grzech ciężki, którego nie jestem pewna czy powiedziałam. Czy mogę przystepowac do Komunii?

Data dodania: 2018-03-26 13:03:34, autor: Niebieska

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Witam. Chyba dawno Cię tu nie było ;)
Przypomniałaś sobie ten grzech w czasie spowiedzi? A w rachunku sumienie uznałaś to za ważne? Ale jeśli rzeczywiście uznałaś to za nieistotne to myślę, że nie ma problemu. liczą się intencje. A Ty nie zbagatelizowałaś tego by to ukryć, tylko uznałaś, że nie jest to grzechem ciężkim. Myślę, że tu wszystko ok. Spowiedź ważna :)

Jeśli przypomniał Ci się grzech ciężki już po spowiedzi to możesz normalnie przyjmować Komunię Świętą. Grzech ten jednak wyznaj przy następnej spowiedzi. Teraz jesteś w łasce, bo zapomniany grzech został przebaczony.

Data dodania: 2018-03-26 21:22:45, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica