Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Postanowienie ze spowiedzi plus pytanie o grzech ?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam mam dwie wątpliwości :
Jako pokutę między innymi miałam wybrać sobie postanowienie . Postanowiłam ze będę miła dla mamy . Niestety pare razy lekko byłam niemiła poddenerwowana i zdarzyło mi się powiedzieć coś niemiłego , ale potem starałam się być miła , jak raz coś gorzej powiedziałam to przeprosiłam . Czy to nie grzech i czy postanowienie jest wypełniane ?
Biorę tabletki hormonalne nie jako antykoncepcję tylko leczniczo na trądzik obok innych leków i na zaburzenia hormonalne . Coś się zeszło na ten temat o trądziku przy znajomej i jej mężu. Oni zrozumieli je ze biorę je jako antykoncepcję. I przy okazji leczniczo . Nie wiedziałam jak z tego wybrnąć bo nie są to moi przyjaciele żeby otwarcie przy nich rozmawiać ale jak mąż koleżanki poszedł do łazienki to jej powiedziałam ze j czekam z chłopakiem do ślubu . Przy jej mężu nie dałabym rady tego powiedzieć mam nadzieje ze ona mu to przekaże . Czy jest to grzech ta cała sytuacja ? Tego męża tak słabo znam ze nie potrafiłabym przy nim tego powiedzieć ;(

Data dodania: 2018-03-26 21:32:37, autor: agn0001

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Nie złamałaś postanowienia celowo a jedynie w nerwach.
2. Mimo wszystko to są Twoje osobiste sprawy i nie dziwie się, że wstydziłaś się mówić o tym przy obcym chłopaku. Nie widzę grzechu w tej sytuacji.

Data dodania: 2018-03-28 18:10:23, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuje;)

Data dodania: 2018-03-30 14:50:38, autor: agn0001

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica