Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: pytanie o nowennę pompejańską

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam. Chciałabym zacząć odmawiać nowennę pompejańską w intencji mojego chłopaka/związku. Mam w związku z tym kilka pytań:
-czy żeby ta modlitwa była "ważna" trzeba być w stanie łaski uświęcającej? Czy to konieczność? Jestem dość daleko od kościoła i m.in. o wiarę dla nas się modlę, ale czy już w trakcie modlitwy muszę być wzorową chrześcijanką?
-czy intencja ogólnego "uzdrowienia" mojego związku jest odpowiednia czy zbyt ogólna? Dużo się dzieje złego między nami ostatnio i chodzi o kilka drobnych spraw, czy mogę mieć taką intencję?
-czy lepiej mieć intencję nawrócenia, prośbę o wiarę dla nas?

Co mam robić? Czy w mojej sytuacji wgl nie powinnam tej nowenny mówić? Chodzę do kościoła, wierzę w Boga, ale wiem, że moje życie jest w oczach Boga trochę stracone i w związku z tym i tak mnie nie wysłucha?

Data dodania: 2018-03-30 17:50:47, autor: magdamagda

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

- nie musisz być w stanie łaski ale warto byś była :) Warto wiec pojednać się z Bogiem
- modlitwa o uzdrowienie związku wydaje się być w porządku. Starczy ogólna intencja.
- każda intencja jest dobra. Wiadomo, że modlisz się o to co wydaje Ci się najbardziej potrzebne. I dobrze robisz. A to Bóg zdecyduje ja wysłucha Twej prośby.
Twoje życie nie jest stracone. Bóg dla Ciebie Zmartwychwstał. On Cię kocha i troszczy się o Ciebie. Nieważne czy jesteś blisko Niego czy daleko, On Cię kocha i chce dla Ciebie jak najlepiej. Nie musisz zasługiwać na Bożą Miłość, ona jest za darmo. Bóg Cię kocha. Teraz. Dokładnie taką jaką jesteś. Kocha Cię najmocniej na świecie. I Tęskni za Tobą. Ogólnie nowenna pompejska jest bardzo trudna. Wymaga dużo pracy. Nieraz przychodzi zniechęcenie. Myślę, że powinnaś naprawić swoją sytuację z Bogiem. Bo żadna relacja nie będzie w pełni zdrowa i szczęśliwa, gdy Twoja relacja z Bogiem jest nadwątlona. Potrzebujesz najpierw Boga. On jest miłością i szczęściem. Dopiero na tej relacji możesz budować resztę z prawdziwego zdarzenia. Jezus czeka. I dla Niego nie są ważne Twe grzechy, ani to, że jesteś daleko od Kościoła. To sam Bóg Cię szuka i to, że modlisz się już za wiarę jest przejawem tego, że On Cię szuka. W chwili modlitwy nie musisz być wzorową chrześicjanką, nikt nie jest. Ważne jest Twoje pragnienie Boga. To, że tęsknisz, szukasz, prosisz. To wszystko wystarczy Bogu by Cię podniósł. Bo to On nas podnosi. Bez Niego nie możemy wstać. On czeka na Ciebie i patrzy dziś czule na Ciebie i mówi, że Cię kocha

Data dodania: 2018-03-31 12:04:11, autor: Kapturek

Szczęść Boże!

Kiedyś zadałaś mi podobne pytanie i udzieliłem Ci odpowiedzi, nie wiem dlaczego do tego wracasz.

Nie ma czegoś takiego jak "ważność lub nieważność modlitwy". Modlitwa to skierowanie swoich słów, myśli w stronę Boga, w stronę swojego Stworzyciela, który Ciebie kocha miłością nieskończoną. Cokolwiek będziesz czynić: walczyć z Bogiem, Jego Kościołem, Jego dziećmi, to i tak tej miłości nie odmienisz, bowiem Bóg nie przestanie Ciebie kochać. Modlitwa do Boga za pośrednictwem Maryi jest zawsze największej wagi, dlatego nowenna pompejańska jest modlitwą jak najbardziej godziwą.

Ty z Twoim chłopakiem, nie jesteście przecież małżeństwem. Najważniejszy jest wasz stan duchowy, najważniejsze jest, abyście zostali uzdrowieni z swoich poranień duchowych, aby nastąpiła przemiana waszych serc, abyście odkryli bogactwo prawdy, nauki Kościoła, nauki Chrystusa. Módl się o uzdrowienie duchowe, o przemianę serca, o wiarę, nadzieję i miłość.

"Chodzę do kościoła, wierzę w Boga, ale wiem, że moje życie jest w oczach Boga trochę stracone i w związku z tym i tak mnie nie wysłucha?"

Szatan również wierzy w Boga, ba, nawet posiada wiedzę, co do tego faktu, ale... on nie wierzy Bogu. I proszę Ciebie, nigdy nie wmawiaj sobie obrazu boga, samego przez siebie wykreowanego, bądź wykreowanego przez szatana, bo to nie jest koncepcja chrześcijańska. Wiedzę czerp z Objawienia (Pisma Świętego) oraz Tradycji Kościoła.

Bóg chce dla Ciebie największego dobra, nigdy nie odrzuci Ciebie, Twoich próśb, jeśli owa prośba będzie ukierunkowana na najwyższe dobro - czyli Twoje życie z Bogiem.

Życie na Ziemi, to ciągłe i nieustanne dźwiganie krzyża, a tylko z Chrystusem ten krzyż jest lżejszy. Epoka grzechu, w której żyjemy sprowadza na cielesność człowieka, Jego emocjonalność dyskomfort. I to nazywamy drogą przez doświadczenie, ale żeby je dobrze wykorzystać, należy utwierdzać się w prawdzie katolickiej, w prawdzie Ewangelii Chrystusowej.

Zawsze wyrzuty sumienia, niepokój będzie Ciebie ścigał, jeśli naprawdę nie oddasz się Bogu. Kimkolwiek jesteśmy, ateistami, antyteistami, protestantami, prawosławnymi, muzułmanami etc. - zawsze wołanie Boga w pewnym momencie dostrzeżemy.

Z Bogiem!

Data dodania: 2018-03-31 12:28:47, autor: Tazel