Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: 6 przykazanie i spowiedź

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Oglądałem sobie filmiki (nie była to pornografia), które mnie w jakiś sposób podnieciły. Zacząłem się nagle dotykać w miejscu intymnym. Chciałem to jak najszybciej przerwać ale mimowolnie doszło do wytrysku. I tu rodzą się dwa pytania:
1. Czy oglądając te filmiki popełniłem grzech?
2. Czy dotykanie się z natychmiastową chęcią przerwania choć z wytryskiem jest grzechem ciężkim?

Data dodania: 2018-04-06 00:32:39, autor: kl.

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Jeśli nie miałeś złych intencji to raczej nie. Ale zależy co na tym filmie było, bo jeśli były to mocno erotyczne sceny to nie powinieneś tego oglądać. Jeśli to był zwykły film, gdzie sceny same się trafiły, a ty nie chciałeś wywołać podniecenia, to nie ma grzechu.
2. Chciałeś przerwać, ale czy przerwałeś? Bo ważne jest czy gdy do Ciebie dotarło co robisz to czy przestałeś? Czy może jeszcze się dotykałeś, choć chciałeś przestać? Myślę, że był to grzech ciężki. I nie chodzi tu o wytrysk tylko o to, że się dotykałeś. A nie robiłeś tego raczej niechcący.

Data dodania: 2018-04-07 07:45:24, autor: Kapturek

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Dziękuję za odp.
W tych filmikach nie było żadnej erotyki. Zwyczajne całowanie się. A jak była już jakaść scena seksu to w pełni umiarkowana, niczego erotycznego nie przedstawiały. I miałem w planach obejrzenie jakiegoś serialu na telefonie, ale to rzuciło się w łapy.

Z tym dotykaniem było tak, że gdy chciałem to przerwać to i tak doszło do tego o czym pisałem.
Pewności właśnie nie miałem w tej dziedzinie.Data dodania: 2018-04-07 20:30:22, autor: kl.

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica