Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: ...

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże!
Obecnie mam duży problem, a dotyczy mianowicie skrupulatności, czego nie zrobię to boje się ze zaraz jest to grzech. Nie wiem dlaczego tak mam, od niedawna jestem po nawróceniu. Niecałe 2 tyg byłam u spowiedzi i mam w zamiarze odmówić pokutę jak najszybciej bo i tak już trochę czasu minęło. Wczoraj na wieczornej Mszy Świętej powiedziałam w myślach do Jezusa ze odmowie ta pokutę dzisiaj (dzisiaj dzien wczorajszy czyli 8 kwiecień)-nie pamietam już czy powiedziałam ze odmowie czy obiecałam a oczywiście wyszło tak ze pokuty 8 kwietnia nie odmówiłam i mam w zamiarze dzisiaj 9 kwietnia to zrobić. Czy w związku z tym mam grzech ze powiedziałam Panu Jezusowi ze odmowie wczoraj a tak naprawdę dzisiaj bym to zrobiła? I mam drugi problem ostatnio wyrzuciłam ksiazke horror prawdopodobnie jej autorem był autor który tez był okultysta(jeszcze jej nie czytałam), wyrzuciłam ja wraz z kadzidelkami różnymi i podstawka, bo się dowiedziałam ze kadzidełka tez mogą być poświęcone rożnym demonom i je paląc różne demony można przezywać. Nawet nie wiedziałam wcześniej Ze z kadzidlami może być taki problem.w każdym bądź razie Wyrzuciłam te rzeczy z miłości do Boga, ale jak to wyrzucałam to wyjęłam te wszystkie kadzidła z opakowania i połamałam ale tez przy okazji je powąchałam po prostu i obejrzałam jeszcze ta podstawkę. Czy mam grzech ze je powachalam i podstawkę obejrzałam gdzie z tego co pamietam było coś co przypominało znak ying i yang lub to był ten znak i jakieś gwiazdki i chyba księżyce.. Z ciekawości tak zrobiłam ze je powachalam i jeszcze ta podstawkę obejrzałam po prostu. Nie wąchałem itd żeby jakieś demony czy coś przezywać tylko po prostu, tak naprawdę wyrzuciłam to wszystko bo kocham Boga i chce żyć w wierze... przepraszam ze tutaj pisze, niebardzo mam z kim pogadac na ten temat, kierownika duchowego i stałego spowiednika jeszcze nie mam. Pozdrawiam

Data dodania: 2018-04-09 12:05:38, autor: Nawrocona2

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Jeśli to było postanowienie, a nie obietnica, to nie był to grzech. Z Twojego opisu wynika, że ciężko Ci przypomnieć sobie jak to dokładnie było. Pamiętasz może co myślałaś mówiąc to? Czy myślałaś, że to obietnica, czy tak po prostu to powiedziałaś chcąc odmówić w konkretnym terminie?
2. Co do drugiej sprawy, to nie jestem pewna i nie chciałabym Ci źle doradzić, więc niestety nie odpowiem, ale może ktoś inny odpowie

Data dodania: 2018-04-09 17:01:28, autor: Red cherry

Szczerze to bym wolała aby ksiądz odpowiedział na moje wątpliwości .... hmmm bardziej mi się wydaje ze po prostu miałam takie wewnętrzne przekonanie ze na pewno chce w dniu wczorajszym odmówić pokutę... wiec sama już nie wiem jak mam to ogarnąć ....

Data dodania: 2018-04-09 17:44:41, autor: Nawrocona2

Moim zdaniem jeśli chodzi o pokutę, to żadnego grzechu nie popełniłaś. Co do kadzidełek, wąchania i oglądania ich - nie widzę tu grzechu ciężkiego. Fakt, że to miałaś też grzechem nie jest, bo nie wiedziałaś o tym. Możesz się wyspowiadać, że miałaś te kadzidełka w domu, a gdy dowiedziałaś się, że mogą być zagrożeniem to je wyrzuciłaś. Ale tylko po to by Jezus mógł zabrać ewentualne zło, które z tego wynikło. Ale grzechu nie masz, bo nie robiłaś tego świadomie.

Data dodania: 2018-04-09 21:21:27, autor: Kapturek