Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Temat: Pytania o grzechy

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witajcie. Mam kilka pytań o grzech
1. Czy jeśli mam jakieś złe myśli, które przez chwilę jakby rozwijam, ale po krótkim czasie je odganiam, to jest to grzech?
2. Czy jeśli sporadycznie, mając haluksy, założę buty na korku, który może pogłębiać problem, to jest to grzech? Czy moge w butach na korku (niskim) iść do kościoła?
3. Czasami, kiedy się modlę, to patrzę to, która jest godzina, żeby modlitwa nie była taka krótka, ale czy jeśli mam okazje jeszcze dłużej się modlić, jednak tego nie zrobię, to jest to grzech? Np.rano się modlę i mogłabym jeszcze 20minut albo i więcej, ale tego nie zrobię.
4. Czy to grzech, jeśli np.po napisaniu jutrzejszego egzaminu z j.angielskiego na internecie pojawią się odpowiedzi do arkuszy, a ja je zobaczę? Bo chyba te odpowiedzi są tajne, bo cke raczej nie publikuje tego, więc nie wiem czy legalnie się pojawiają.
JEŚLI KTOŚ MA ZŁE MYŚLI TO NIECH NIE CZYTA
5. U mnie w toalecie jest taka naklejka na szybę, żeby nie było widać, jednak jakieś sylwetki może da się przez to zobaczyć, bo przepuszcza światło. Czy jeśli jest ta naklejka, to mogę normalnie korzystać z toalety? Bo nie wiem właśnie czy czasem mnie nie widać, tylko po prostu niewyraźnie i ostatnio miałam wątpliwości.
6. Dzisiaj się przebierałam i teoretycznie nie było to centralnie przy oknie, jednak jeśli ktoś zobaczył, że wciągam spodnie, to popełniłam grzech? Bo chyba mogło być to widoczne

Data dodania: 2018-04-19 22:14:23, autor: Red cherry

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

7. I czy jeśli mam jakieś wątpliwości, które chcę rozwiązać, ale przekładam to na później, to jest to grzech?

Data dodania: 2018-04-19 22:16:54, autor: Red cherry

8. Czy mogę używać produktów z tołpy (pielęgnacja twarzy)? Bo gdzieś czytałam, że ta firma chyba robiła coś złego, ale nie pamiętam dokładnie co.

Data dodania: 2018-04-20 13:59:02, autor: Red cherry

7. Nie. Masz prawo być tym zmęczona. Oddawaj to Jezusowi
8. Nie znam tej firmy wiec trudno wypowiedzieć m się w tej kwestii.

Szukasz stałego spowiednika? Wiem, że do znudzenia o tym piszę, ale może Ci to pomóc

Data dodania: 2018-04-20 15:30:05, autor: Kapturek

1. Raczej nie. Pytanie po co je rozwijasz. Jeśli one Ci się podobają i je rozniecasz mimo,że wiesz, że to grzech to grzeszysz. Ale w Twoim wypadku raczej tak nie jest. Gdy zatrzymasz na chwilę myśli, po prostu, a potem się z nich jak gdyby odtrząsniesz to nie ma mowy o grzechu. Gdy do Ciebie dotrze, że są złe i wtedy je odganiasz to nie grzeszysz.
2. Nie jest to grzech. aczkolwiek szkoda nóg ;)
3. Nie jest to grzech
4. nie. i możesz je sprawdzać bo te odpowiedzi nie są nielegalne
5. nie do końca rozumiem, chodzi o szybę w drzwiach? nie grzeszysz tym, że przy toalecie widać zarys Twej sylwetki
6. Nie, to żaden grzech

Data dodania: 2018-04-20 15:28:29, autor: Kapturek

Dziękuję za odpowiedzi :)
Jak mi się uda w tygodniu iść do kościoła, to chciałabym iść do księdza i mu powiedzieć o tych wątpliwościach, ale nie wiem kiedy to zrobię, może teraz się uda.
Jeśli chodzi o punkt 1, to np.pojawia mi się jakaś zła myśl i chwilę trwa, a kiedy się zorientuje że to grzech, to ją chcę odtrącić, ale przez moment jeszcze się rozwija.
Jeśli chodzi o punkt 5, to w łazience mam okno i mniej więcej na przeciwko jest kolejny blok i tam z balkonu chyba widać wnętrze łazienki, więc mamy naklejkę na oknie, tylko nie wiem czy ona wszystko zasłania czy bardziej są zarysy sylwetki w oknie.
Jeśli chodzi o tołpę, to chyba produkowali jakieś tofu, które miało leczyć albo zwalczać raka i nie wiem czy czasem ludzie od tego nie umierali, bo po prostu to nie pomagało, ale nie jestem pewna.

Data dodania: 2018-04-20 21:20:17, autor: Red cherry

Jednak chodziło o to z tołpą, że kiedyś produkowali lek z wyciągu z torfu (nie wiem jak się odmienia, ale chodzi o roślinę rosnącą na torfowiskach),a nie tofu, bo to chyba co innego. I gdzieś chyba czytałam coś negatywnego o tym,ale nie pamiętam co dokładnie

Data dodania: 2018-04-20 22:03:00, autor: Red cherry

Więc jeśli chodzi o 1 to na pewno nie masz grzechu. Co do naklejki to też nie sądzę. ale może lepszym rozwiązaniem byłaby roleta? i nie chodzi mi tu o grzechy tylko o to byś czuła się swobodnie w toalecie.

Data dodania: 2018-04-21 11:54:34, autor: Kapturek

Co to Tołpy jeśli prowadzili jakies niecne eksperymenty to Ty nie ponosisz za nie odpowiedzialności. Poza tym na pewno ludzie biorący udział w testowaniu tego czegoś z torfowisk dali swoją zgodę na testy.
Jęsli jakaś firma robi coś złego to powinniśmy jawnie trwać w swoim zdaniu ale nie masz winy za to co oni robią

Data dodania: 2018-04-21 11:56:53, autor: Kapturek

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

Data dodania: 2018-04-21 19:20:22, autor: Red cherry